Війна в Україні розколола організовані злочинні угрупування, – The Economist

  Путінське вторгнення вплинуло на організовану злочинність не лише в Україні та Росії, а й у всьому Світі, пише The Economist.
До повномасштабного вторгнення через Україну транспортувалася значна частина контрабанди: афганського героїну та кокаїну з Латинської Америки. Україна – один із найбільших виробників амфетаміну в Європі та величезний ринок нелегальної зброї.

  Від початку війни майже весь нелегальний російський бізнес зараз вичавлений з України. Багато ОЗУ перемістилися до більш затишної Білорусі. Українська організована злочинність через рашистське вторгнення розірвала зв’язки з РФ: “Ми бандити, але бути злочинцем не означає бути зрадником”. Організовані злочинні угрупування (ОЗУ) України заявляють, що вони зараз “роблять багато чорної роботи” для України.

  Бойові дії дають українській та міжнародній злочинності нові можливості для професійної діяльності: торгівлі людьми, органами, зброєю, афери з біженцями, махінації із держзакупівлями.

  Водночас війна дає реальний шанс позбутися корупції та швидко ліквідувати кримінальні галузі. Є ймовірність того, що Україна перестане бути раєм для ОЗУ.

НАГАДУЄМО:

Ініціатор освітньої реформи в Україні став “совєтніком” гауляйтера Мелітополя