Військові злочини росії не повинні залишитися безкарними

  28-29 листопада 2022 року, вперше в історії, міністри юстиції країн G7 зустрілися у Берліні. У центрі уваги – військові злочини росії. Про це інформує dw.


  Зустріч міністрів юстиції країн G7 за участю України завершилася ухваленням Берлінської декларації та домовленістю координувати співпрацю для розслідування військових злочинів рашистів в Україні та притягнення винних до відповідальності.


  «Військові злочини та інші звірства не повинні залишитися безкарними. Переслідування за основними злочинами міжнародного права має для нас головний пріоритет. Наша спільна мета – притягнути до максимально можливої ​​кримінальної відповідальності злочинців відповідно до верховенства права та належної процедури, відновити справедливість для загиблих», – йдеться в документі.


  Повідомляється, що було домовлено координувати діяльність слідчих та прокурорських органів уникаючи дублювання. Крім того, наголошується, що розслідування необхідно координувати на ранній стадії.


«Ми маємо намір поділитися нашими передовими практиками у роботі з потерпілими та свідками у рамках розслідування. Ми також співпрацюватимемо, щоб допомогти цим жертвам і свідками з українською владою і продовжуватимемо збільшувати їхню підтримку», – наголошується в документі.

 

Заставка НАГАДУЄМО