Відтепер на Росії штрафуватимуть і загратовуватимуть всіх, хто має сміливість заявляти, що Крим – це Україна

На Росії депутати підтримали закони, які передбачають штрафи і навіть позбавлення волі до десяти років за «заклики і спроби відчуження території РФ». Зрозуміло, що мова в першу чергу йде про Крим. Відтепер, ті, хто стверджує, що Крим – Україна, на Росії чи Криму можуть бути ув’язненні «на законних підставах».

 

У середу, 02 грудня 2020 року, верхня палата Держдуми, Совєт Російської Федерації підтримав закони про встановлення відповідальності за публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації, що передбачають штрафи і позбавлення волі до десяти років за заклики і спроби відчуження території РФ. Про це інформує прес-служба Ради Федерації на своїй сторінці в Facebook.

 

Поправки вносяться в КоАП, Кримінальний кодекс РФ і статті 30 і 31 Кримінально-процесуального кодексу РФії.

 

“Правопорушення, вчинене в перший раз буде каратися в адміністративному порядку. Зараз за подібне діяння передбачено притягнення до кримінальної відповідальності. Поправки в КпАП на виконання норм оновленої Конституції вводять штрафи за перший заклик до відчуження територій Росії за новою статтею 20.3.2 КпАП:

  • для громадян – від 30 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • для посадових осіб – від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,
  • для юридичних осіб – від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Підвищені розміри штрафів будуть застосовуватися у випадках, коли публічні заклики здійснені з використанням ЗМІ, інтернету, або інших інформаційно-телекомунікаційних або електронних мереж:

  • для громадян – від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • для посадових осіб – від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • для юридичних осіб – від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  •  

“Справи про зазначені адміністративні правопорушення будуть порушувати прокурори з подальшим розглядом в районних судах. При повторному діянні, скоєному протягом року, настане кримінальна відповідальність за статтею 280.1 КК РФ. Кримінальні штрафи будуть збільшені і складуть від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Термін позбавлення волі залишиться колишнім – до 4 років.

 

Також вводиться нова стаття 280.2 КК РФ “Нарушєніє тєрріторіальной цєлостності Россійской Фєдєраціі”. У ній передбачається кримінальна відповідальність за відчуження частини території РФ або інші дії, спрямовані на порушення територіальної цілісності (за винятком делімітації, демаркації, редемаркації державного кордону Російської Федерації). Як покарання встановлюється позбавлення волі на термін від 6 до 10 років “, – додали в Раді.

 

Захоплення Кримського півострова армією РФ розпочалася 20 лютого 2014. В цей час на посаді Президента України перебував Віктор Янукович. Підтвердженням цьому є також медаль «За повернення Криму», на якій датою початку спроби незаконної анексії Кримського півострова вказано саме 20 лютого 2014, повідомляє Народна Правда.

 

Саме 20-го лютого 2014 року Росія здійснила міжнародний злочин, порушила базові принципи міжнародного права та європейського устрою, спровокувала найбільшу з часів Другої світової війни безпекову кризу в Європі. Грубо порушуючи територіальну цілісність та суверенітет України, російські війська розпочали окупацію Криму. На півострові з’явилися вантажівки без номерів, так звані зелені чоловічки – озброєні військові без розпізнавальних знаків. Водночас відбулося створення й озброєння іррегулярних збройних формувань найманців з числа місцевих жителів, якими керували офіцери спецслужб і Збройних сил Російської Федерації.

 

У ніч проти 27 лютого будівлі Верховної Ради та Уряду АРК захопили російські спецпризначенці та встановили на них російські прапори. 16 березня було проведено так званий референдум, а вже через два дні, 18 березня, – проголошено про «приєднання» Криму до РФ.

 

Росія спочатку відмовлялася визнавати факт власної військової агресії. Лише 17 квітня 2014 року президент РФ Володимир Путін вперше публічно визнав, що у подіях у Криму брали участь російські військові. Стало також відомо, що учасникам спецоперації давали медаль «За повернення Криму» (їх отримали як кадрові військові на чолі з Шойгу, так і кримінальні злочинці, які «відпрацьовували» скорочення тюремних термінів).

 

Деякий час в Україні не було законодавчо встановленої дати початку агресії РФ. Такою датою вважалося 27 березня 2014-го, коли Генасамблея ООН ухвалила Резолюцію, в якій підтримала територіальну цілісність України, визнавши Крим і Севастополь її невід’ємними частинами, іншою – 27 квітня 2014-го – день, коли набув чинності Закон «Про забезпечення прав і свобод на тимчасово окупованій території».

 

Визначення фактичної дати початку тимчасової окупації Криму і Севастополя – 20 лютого 2014 року – було закріплено Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення дати початку тимчасової окупації» від 15 вересня 2015 року № 685-VIII.

 

З прийняттям «поправок» про «заклики і спроби відчуження території РФ» українці, які «полюбляють відпочивати на Криму влітку, опинилися в досить “непростій ситуації”. Якщо ви коли-небудь в інтернеті «мали необережність» поставити під сумнів російську «скрєпоностність» Криму, то ваш відпочинок може закінчитися вашим загратуванням «на законних підставах».

 

Але коли вам без перешкод вдалося відпочили на Криму, чи просто з’їздити на Росію до родичів, “в справах”,… та  “неушкодженим” повернулися до України, бо на вас там взагалі “ніхто не звернув уваги”,  виходить, що ви погодились із тезами роспропаганди: «КримНаш!», «НаУкраине ідьот гражданская война»…, що є фактичною зрадою України.

 

Нагадуємо: