«Байрактар» зробив селфі на фоні ППО, розміщених російськими окупантами на Криму

Щонайменше один з безпілотників Bayraktar TB2 зміг безперешкодно увійти в повітряний простір Кримського півострова і наблизитися на відстань кількох кілометрів до району розміщення російських ППО, залишаючись при цьому непоміченим. Дані про цей «вопіющій факт» наводить російське інформаційне видання «ANNA-News».

 

Українцям вдалося зробити знімок, а значить і відзняти відео, з безпілотника Bayraktar TB2. На представленому кадрі зображена позиція російських систем ППО, які “несуть бойове чергування” на Криму. Крім того, наявність даного знімка, якщо інформація підтвердиться, означає, що українці за допомогою турецьких дронів вже “взяли на приціл” російські засоби ППО.

 

Фахівці поки що не можуть з упевненістю заявити про те, про яку саме російську систему ППО йде мова, але з огляду на ряд припущень, в прицілі турецького ударного безпілотного літального апарату могла виявитися «не маюча аналогів у світі» мобільна берегова радіолокаційна станція загоризонтного виявлення з підвищеною скритністю «Прєдєл».

 

Наскільки можна судити з фото, дрон знаходився лише в кількох кілометрах, від російських позицій, що свідчить про те, що його наближення російські радари «знову» не помітили.

 

Дана «оказія» є фактично показовою демонстрацію можливостей турецьких дронів Bayraktar TB2, які мають можливість проникати через російські ППО, розміщені на півострові.

 

Скоріше за все, саме цим викликане бажання України закупити турецькі модернізовані ударні БПЛА Bayraktar TB2S вже із спеціальною системою супутникового зв’язку SATCOM. Поставки можуть розпочатися вже в наступному році.

 

БПЛА Bayraktar TB2S будуть оснащені вже новою оптико-електронний системою CATS і РЛС MIlSAR від турецької компанії ASELSAN, що дозволить їм працювати в умовах обмеженої видимості, включаючи туман. Ця оптика якісніша і ефективніша канадської, яку використовували турки до останнього часу. Через підтримку Азербайджану у війні за деокупацію Нагірного Карабаху Канада наклала ембарго на продаж даної оптики Туреччині. У відповідь турецькі інженери в найкоротший термін розробили і налагодили власне виробництва більш надійної та ефективної оптики.

 

У турецькій розробці врахований досвід бойових дій в Карабаху, де в умовах туману бойова авіація і безпілотники не змогли здійснювати вильоти за поганої видимості.

 

Тепер оновлена оптична-електронна система турецького виробництва може фіксувати низькошвидкісні малорозмірні та швидкі рухливі цілі за будь-якої погоди. А використання систем супутникового зв’язку дозволяє керувати БПЛА фактично в любій точці Землі.

 

І «вишенька на торт»: БПЛА Bayraktar TB2S мають змогу використовувати посилені ракети MAM-L та отримали нову силову установку, що підвищує і без того доволі високі бойові характеристики даного літального апарату.

 

Станом на 2020 рік Україна використовує лише шість безпілотників Bayraktar TB2. Але в планах є збільшення їх чисельності до декількох десятків. Залишається сподіваьтся, що українські інженери зможуть не тільки скопійювати, а й покращити даний вид зброї в досить кроткий термін.

 

Нагадуємо: