Відбулось засідання Контактної групи з питань оборони України – Рамштайн-14

  Чотирнадцяте засідання Контактної групи з питань оборони України (зустріч у форматі “Рамштайн”) відбулась у форматі відеоконференції. Союзники заслухали доповідь міністра оборони Україні Олексія Резнікова про перебіг подій на фронті, а також обговорили потреби України в боєприпасах. Про це під час брифінгу повідомив міністр оборони США Ллойд Остін.

  “Сьогоднішнє засідання контактної групи відбувається в критичний момент. Ми стежили за надзвичайно успішним самітом НАТО у Вільнюсі минулого тижня, де багато наших найближчих союзників оголосили про значні пакети допомоги для України. ЗСУ продовжує критично важливий контрнаступ, щоб відвоювати свою суверенну територію”, – заявив Остін.

  “Зараз не час гальмувати. США та наші союзники зрушать гори, щоб забезпечити Україну критично важливими системами протиповітряної оборони, боєприпасами…Я попросив наших друзів ще трохи попорпатись у своїх військових запасах, тому що ми збираємося зробити все можливе, щоб підтримати суверенне право України жити вільно сьогодні та в майбутньому”, – підкреслив міністр оборони США.

 Крім цього, партнери заслухали доповідь від країн з коаліції з навчання українських пілотів на американських винищувачах F-16 – Данії та Нідерландів. “Вони продовжують працювати над узгодженим планом навчання, щоб допомогти українським пілотам навчитися керувати літаками 4-го покоління”, – зазначив міністр.

Міністр оборони США Ллойд Остін.

  Крім цього, він нагадав, що Швеція та Франція підписали двосторонні угоди з Україною щодо оборонних закупівель, що допоможе Києву отримати ще більш досконалі системи та прискорить поглиблення співпраці між державами.

 Підсумовуючи результати засіданя, Ллойд Остін наголосив, що такі домовленості демонструють прагнення союзників та партнерів “довгостроково сприяти розбудові стійкої України”, а також підкреслюють, “наскільки сильно” володимир путін “прорахувався”, коли здійснив повномасштабне вторгнення в Україну у лютому 2022 року.

НАГАДУЄМО:

Росія може оголосити війну Південно-Африканській Республіці