Росія може оголосити війну Південно-Африканській Республіці

  Президент Південної Африки Сиріл Рамафоса попросив дозволу в Міжнародного кримінального суду не арештовувати російського президента володимира путіна, оскільки це означало б оголошення війни, передає Reuters.

  «Південно-Африканська Республіка має очевидні проблеми з виконанням запиту на арешт і видачу президента путіна», — йдеться в його аффадевіт. «Росія дала зрозуміти, що арешт її чинного президента буде оголошенням війни», — сказав Президент Південної Африки Сиріл Рамафоса (на фото). [Аффідевіт – це письмова заява, показання, свідоцтво, що надається особою у присутності нотаріуса, з наступним посвідченням нотаріусом справжності підпису даної особи на такому документі – прим.ред.]

  Рамафоса зробив аффадевіт у відповідь на судовий позов, порушений опозиційним Демократичним альянсом з метою змусити уряд заарештувати путіна, якщо він ступить на землю Південної Африки. Відповідь Рамафоси, яка була подана ще 27 червня 2023 року, була оприлюднена тільки у вівторок.

  Президент ПАР сказав, що ініціював провадження в МКС відповідно до статті 97, згідно з якою держави можуть вимагати відмови від арешту через проблеми, які перешкоджають цьому. І додав, що не може розголошувати подробиці цих проваджень.

  Наступного місяця в Південній Африці має відбутися саміт клубу націй БРІКС — Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки, у якому заплановано участь усіх глав держав цих країн. Але Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт путіна, звинувачуючи його у військовому злочині – депортації українських дітей до росії. Південна Африка, як член МКС, зобов’язана заарештувати його, якщо він з’явиться на саміт.

НАГАДУЄМО:

Ердоган розпочав турне країнами Перської затоки