В збитій російський ракеті Х-55 замість ядерної боєголовки цього разу була встановлена болванка

  В одній із російських крилатих ракет, збитих над Києвом 17 листопада 2022 року, було знайдено “прикручений” блок-імітатор ядерної боєголовки. Про це пише Defence Express із посиланням на власні джерела.


  Зазвичай, росія застосовувала для ударів по Україні ракети типу Х-555 – це неядерна модифікація ракети Х-55, перероблена під звичайну боєголовку з класичною вибухівкою. Х-55 – це радянська ракета, яку розробили як носій ядерної зброї.


  Видання пояснює, цього разу російські військові взяли щонайменше одну Х-55 зі свого ядерного арсеналу і замість ядерної боєголовки встановили “болванку”.


  На запитання, чи можуть Повітряні сили спростувати або підтвердити факт використання Росії ракети з імітатором ядерної боєголовки, спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що необхідно дочекатися висновків фахівців.


  «Завдання Повітряних сил – знищувати ціль. Все, що там на землі, вже ідентифікується тими (фахівцями – ред.), які визначають тип ракети. Чому вони це роблять і як? Версій багато. Можливо, справді й закінчується (запас крилатих ракет у Росії – ред.), а можливо, запускають їх як хибні цілі. Запитання різні з цього приводу», – відповів Ігнат.


  17 листопада 2022 року британська розвідка повідомила, що росія виснажує запаси ракет для масованих ударів по Україні. Не виключено, що для забезпечення виконання наказу зверху та масованості удару в хід пішли ракети Х-55 з імітатором ядерної боєголовки. 

 

Заставка НАГАДУЄМО