Санкції працюють та обмежують можливості Росії фінансувати війну проти України

  На заяви голови МЗС Угорщини Петера Сійярто з приводу “непрацюючих санкцій”, у МЗС України відповіли, що санкції як раз працюють добре та обмежують можливості Росії фінансувати війну проти України, і російська економіка за рік відкотилася на тридцять років назад. Про це у Facebook заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, коментуючи заяву голови МЗС Угорщини стосовоно закликів відправити у відставку лідерів ЄС, які виступали за санкції проти росії.

 
  “Міністр закордонних справ Угорщини вважає, що російська економіка не постраждала від санкцій. Він закликав лідерів ЄС, які виступали за санкції піти у відставку”, – написав Ніколенко.
У відповідь на заяви Сійярта, речник МЗС України опублікував реальні цифри економіки росії, які оприлюднили Рада ЄС, Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.


Отже, на листопад 2022 року маємо:

  • падіння ВВП рфії від 5,5 до 9%;
  •  зменшення обсягів торгівлі товарами та послугами на 30-35%;
  •  скорочення експорту нафти до ЄС на 90% до кінця року;
  •  вихід майже 1000 іноземних компаній, які становили 40% ВВП;
  • інфляція лише на рівні 22%;
  • неможливість імпортувати технології та комплектуючі;
  •  стрімке скорочення виробництва;
  •  знецінення ринку капіталу.

 

  “Російська економіка відкотилася на тридцять років тому. Заяви про те, що європейські санкції не впливають на економіку росії, не відповідають дійсності. Якби в москві чи будапешті не намагалися применшити ефективність рішень Брюсселя, санкції працюють і обмежують можливості Росії фінансувати війну проти України”.
  Тож кому потрібно йти у відставку: тим, хто захищає мир та безпеку в Європі, або тим, хто розмиває зусилля ЄС щодо протидії агресії росії?” – написав Ніколенко.


  Варто нагадати, що у вересні 2022 року керівництво Угорщини заявляло, що не підтримає нових санкцій ЄС проти Росії, а в середині листопада – вирішило налагодити тісні економічні взаємовідносини з Іраном. У зв’язку з цим виникає закономірне питання: навіщо Угорщіні перебувати в ЄС та НАТО, якщо у неї такі теплі дружні стосунки з росією, Іраном?

 

Рузана Зубік, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС

 

Заставка НАГАДУЄМО
нова