Програма Артеміда – початок нової ери американських досліджень Місяця

  Американське космічне агентство НАСА здійснило запуск найпотужнішої в історії ракети SLS (“Система космічних пусків”) з мису Канаверал у штаті Флорида. Ракета стартувала з Космічного центру Кеннеді 16 листопада о 01:47 за місцевим часом (06:47 за Гринвічем, або 08:47 за Київським часом).

 

  Артеміда (Artemis) – це нова американська програма, яка має на меті відновити дослідження Місяця. Ракету вдалося запустити з третьої спроби. Спроби запусків у вересні та жовтні були відкладені з технічних причин.

 

  Ракета ракети SLS має відправити у подорож до Місяця космічний корабель “Оріон”. Його політ триватиме 26 діб. За цей час розробники збираються перевірити всі системи корабля.

 

SLS на стартовой площадке
Ракета SLS на стартовому майданчику

   Капсула летітиме дуже швидко — зі швидкістю 38 000 км/год, що у 32 рази перевищує швидкість звуку. Космічний корабель “Оріон” має наблизитися до Місяця на відстань в 100 км від поверхні супутника Землі.


  Повернення “Оріона” на Землю заплановано на 11 грудня 2022 року. Приземлення – ключовий момент для інженерів проекту. Найбільше їх турбує, чи впорається теплозахисний екран “Оріона” з екстремальними температурами, з якими зіткнеться при вході в атмосферу нашої планети. Екран на нижній стороні має витримувати температури, що наближаються до 3000°С.


  У грудні НАСА відзначить 50-річчя польоту “Аполлона-17” на Місяць. Місію з продовження дослідження Місяця вирішили назвати на честь сестри Аполлона у грецькій міфології – “Артеміда”.


  Протягом наступного десятиліття планується серія ще складніших місій, які мають забезпечити більш стійку присутність людей на Місяці, своєрідну базу з відтворенням земних умов.

 

Заставка НАГАДУЄМО