В Україні тестують портал, який має полегшити проходження ВЛК

  Міністерство оборони України розпочало тестування системи електронного запису до лікарів для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Наразі таку функцію перевіряють у Харкові, Львові, Києві, Вінниці та Одесі. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр в Телеграм.

  За словами заступниці міністра оборони, після старту проєкту начальник медичної частини зможе завчасно записувати бійців на проходження медичного огляду або до конкретного лікаря-спеціаліста — на потрібний день та час. «Потреби очікувати в чергах не буде. Військовослужбовці знатимуть точний час, на який необхідно прийти», — наголосила Ганна Маляр.

  Відсутність електронного документообігу та електронного запису до лікаря призводить до паперової тяганини й черг. Військовослужбовці з різним ступенем травм були змушені годинами чекати в черзі до лікаря. Окрім того, черги до окремих фахівців становили понад 500 людей.

Між здоров’ям військових та корупцією: запекла боротьба у медико-лікарській сфері

  Заступниця міністра оборони зазначила, що в планах — перевести всі військово-лікарські комісії на роботу з електронним записом. За її прогнозами, це відбудеться протягом травня 2023 року.

На державному ресурсі можна дізнатися:

  • як отримати направлення на лікування чи реабілітацію;
  • що важливо під час проходження лікування, військово-лікарської та медико-соціальної експертної комісії;
  • які пільги та виплати належать військовому;
  • які документи потрібні й до кого за ними звертатись.

Отримати більше інформації з цього питання:

  • turbota.mil.gov.ua;
  • 0 800 60 20 19 — гаряча лінія МОЗ ;
  • 0 800 500 4 — гаряча лінія МОУ.

НАГАДУЄМО:

Місія нездійсненна: проблеми отримання статусу УБД