Відбулося розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради (МКР) з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії росії проти України.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль нагадав про предмет попередніх засідань МКР: опрацьовано Дорожню карту, проаналізовано результати аудиту потреб і ресурсів у сфері ментального здоров’я, інформує Урядовий Портал. Прем’єр-міністр підкреслив, що тепер потрібно визначити, якими конкретними механізмами можна посилити стійкість кожної людини та відновити її ментальне здоров’я.
«Магістральним напрямом є створення сервісів у громадах. Вони максимально наближені до громадян, тому зможуть ефективно сприяти їхній адаптації та соціалізації. Не менш важливою є роль обласних адміністрацій. Дуже важливо й надалі будувати мережу сервісів та послуг, які будуть реалізовувати нашу програму ментального здоров’я», — відзначив Денис Шмигаль.
Зі свого боку Уряд розпочав реформу медико-соціальних експертних комісій та військово-лікарських комісій. «Мінімум бюрократії, ніяких черг під лікарськими кабінетами, доступність усіх державних сервісів. Вже зараз збільшено кількість ВЛК. У тестовому режимі запрацювали електронні черги до комісій», — зазначив Прем’єр-міністр.
Перша леді України Олена Зеленська наголосила, що здобути результат, відчутний для людини, можна лише завдяки спільним діям. Адже компонент ментального здоров’я — повсюдний та однаково важливий і в освітній сфері, і в соціальній, і в секторі безпеки та оборони, і в галузі культури.
Члени Міжвідомчої координаційної ради (МКР) під час засідання ознайомилися з сімома пріоритетними проектами Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

Учасниками заходу було розглянуто проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення центрів підтримки цивільного населення в умовах збройного конфлікту».
Також Міністерства представили сім пріоритетних проєктів Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Зокрема:
- Міністерство охорони здоровʼя — «Охорона психічного здоров’я у структурі медичної допомоги»,
- Мінветеранів — «Перехід від військової служби до цивільного життя в частині психологічної допомоги»,
- Мінсоцполітики — «Створення центрів життєстійкості в Україні»,
- Міносвіти — «Психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти»,
- Міністерство внутрішніх справ — «Алгоритм надання психологічної допомоги та супроводу у кризових та екстрених ситуаціях»,
- Мінмолодьспорт — «Молодіжні центри та активні парки — частина екосистеми психічного здоров’я»,
- Міністерство оборони України та Генеральний штаб ЗСУ — «Створення системи психологічного відновлення особового складу Збройних Сил України “RECOVERY”».
За підсумками розширеного засідання Міжвідомчої координаційної ради відповідним міністерствам було дано завдання затвердити концепції пріоритетних проектів та плани їх впровадження.
В Україні тестують портал, який має полегшити проходження ВЛК