В Україні почали створювати кадровий резерв працівників для роботи на деокупованих територіях

  Під головуванням Ірини Верещук відбулася міжвідомча нарада щодо створення резерву працівників державних органів, рацівників освітньої та медичної галузей, для роботи на деокупованих територіях України. Про це повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

  У міжвідомчій нараді взяли участь голова Нацагентства з питань державної служби Наталія Алюшина, Постійна представниця Президента в АРК Таміла Ташева, представники від Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров’я, інших зацікавлених державних органів.

  Під час роботи міхвідомчої наради було зазначено, що з 3 липня почала працювати інформаційно-комунікаційна система «Резерв для державної служби на деокупованих територіях». На платформі reserve.nads.gov.ua кожен бжаючий може заповнити анкету й стати частиною кадрового резерву.

За перший тиждень на платформі зареєструвалося майже 350 осіб, і клькість бажаючих постійно зростає. Громадяни можуть самостійно обрати регіон. Майже 80% із них виявили бажаня після війни працювати на Кримському півострові. 

  Окрім відновлення органів державної влади, важливим є також надання медичних послуг на звільнених територіях. Наразі МОЗ доопрацьовує електронний реєстр медпрацівників, які готові працювати на деокупованих територіях.

  Виклики, які постануть після деокупації, стосуються в першу чергу  сфери освіти. Перш за все йдеться про повернення дітей до національної системи освіти, а також потрібно вирішити проблему визнання відповідних документів, отриманих під час окупації.

  Україна ніколи не визнає дипломів російських окупантів, наголосила Ірина Верещук. Водночас посадовиця доручила МОН напрацювати чіткий алгоритм визнання професійної кваліфікації осіб, які були змушені навчатися і здобувати освіту в окупації.

НАГАДУЄМО:

Руські «скрєпи», які стали історією України (частина ІІ)