В Офісі Президента згадали закон про олігархів

  Закон про олігархів через повномасштабне вторгнення Росії в Україну так і не запрацював на повну силу. Зазначимо, що на початку червня цблшл року Європейська комісія “За демократію через право” (так звана Венеціанська комісія) “попросила” Україну “почекати” з ухваленням закону про олігархів до закінчення війни.

  В Офісі Президента України розповіли, що не будуть вводити норми закону про олігархів і вносити останніх до відповідного реєстру, оскільки бізнес зазнав серйозних втрат через повномасштабну війну з Росією. Про це заявив в інтерв’ю в інтерв’ю “РБК-Україна” заступник керівника Офісу президента з питань судів Андрій Смирнов.

  За його словами, зараз неможливо навіть точно сказати, чи конкретний громадянин є олігархом. “Сьогодні війна. Сьогодні навіть великий бізнес дуже багато втратив. Сьогодні об’єктивно сказати, чи є людина олігархом, неможливо з огляду на те, що ці люди втрачають активи вартістю в мільярди доларів”, — сказав Смирнов.

  Зараз складати реєстри нерозумно. “У країні, де палає війна, в якій люди втрачають заводи, воно не на часі. Дати об’єктивну оцінку складно. Це того не варто. Треба виграти війну, а потім сісти і подивитися на конкретну “карту бою”, – підкреслив Смирнов.

  Як пояснив міністр юстиції Денис Малюська, війна з Росією суттєво змінює баланс сил у країні та значно зменшує вплив олігархів. “І це як руйнування їхніх підприємств, так і функціонування органів державної влади під час війни”, – додав він.
Нагадаємо, 23 вересня 2021 року Верховна Рада прийняла у другому читанні поданий президентом України Володимиром Зеленським законопроект №5599 “Про запобігання загрозам нацбезпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну чи політичну вагу в громадському житті (олігархів)”.

  У листопаді 2022 року, через півроку від повномасштабного російського вторгнення, міністр юстиції України пояснив, що імплементацію закону про олігархів стримують два чинники — відсутність висновку Венеціанської комісії та війна.

НАГАДУЄМО:

Танкова Коаліція закуповуватиме український танк БМ Оплот