Увага: сьогодні у вас є унікальний шанс в режимі реального часу побачити процес посадки марсохода Perseverance (ВІДЕО)

 Через сім місяців після старту із Землі, подолавши 471 млн. км., сьогодні ввечері ровер Perseverance досягне Марса і здійснить посадку на його  поверхню. Пряму трансляцію всього процесу посадки буде вести Аерокосмічне управління США.

 

18 лютого 2021 року апарат місії Mars 2020 долає останні 1,2 млн. км. зі швидкістю 76 744 км/год.  Пряма трансляція посадки має розпочатися приблизно о 21:15  за Київським часом. Критична фаза почнеться приблизно о 22:30, а сам момент посадки запланований на 22:55.

 

У NASA стверджують, що з новітньою апаратурою це буде “найточніша посадка в історії”.

 

ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ:

 Perseverance повинен здійснити посадку в кратері Езеро, де, як вважають вчені, колись було озеро і теоретично могло існувати життя. Саме пошук слідів цього життя і є однією з основних задавдань ровера США

 

 Perseverance із зовні майже копія свого попередника Curiosity, який все ще функціонує на Марсі. Та все ж Perseverance  побудований з урахуванням прогресу технологій.

 

 ЯК ВСЕ МАЄ СТАТИСЯ:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=qqkAp66aCa4&feature=emb_logo

Перед спуском від марсохода відокремиться польотний модуль, який згорить в атмосфері.

 

Незабаром після цього настануть так звані “сім хвилин жаху”: в цей відрізок часу ровер, захований від найсильнішого нагріву об атмосферу (до 2100 ° С), втрачає зв’язок із Землею і здійснює спуск/посадку повністю в автоматичному режимі.

 

 Чи пройшло все успішно ми дізнаємося тільки згодом. Для точної посадки ровер, на відміну від свого попередника Curiosity, оснащений радарної системою, яка після відстрілу теплощіта починає сканувати рельєф внизу і до певної міри коригувати курс для максимально точного руху в заздалегідь визначену зону посадки.

 

 Потім від’єднується “задня” кришка – і марсохід, підтримуваний двигунами коригування, починає падати вниз, гальмуючи вже безпосередньо біля поверхні. Приблизно за 20-21 м від поверхні Марсу ровер на тросах м’яко опускається і в момент дотику його швидкість має становити не більше 2,7 км/год.

 

Щоб не впасти на марсохід зверху, посадкова платформа з тросами відлітає в сторону і падає на безпечній відстані.

 

Крім пошуку біосигнатура, марсохід має випробувати технології для використання в майбутніх пілотованих польотах: наприклад, отримання кисню з атмосфери планети, застосування дрона-вертольота Ingenuity, відбір проб в 40 капсул, які в 2026-му місія США/ЄС має підберати і доправити на Землю.

 

Ровер вперше має вуха і очі – мікрофони і аж 23 камери, які дадуть нам можливість почути звуки спуску/посадки і побачити цю подію.

 

Нагадуємо: