Український парламент дозволив призивати резервістів за добу

Верховна Рада України схвалила законопроект №№3553 про удосконалення питань військового обов’язку. Відтепер будуть створені територіальні центри комплектування та соцпідтримки, які зможуть мобілізувати військовозобов’язаних протягом однієї доби. Відповідний закон підтримали 256 народних обранців. 

 

Про це повідомляє РБК Україна з посиланням на трансляцію засідання ВР. 

 

Для резервістів вводять новий вид служби. Цей інструмент дозволить дуже оперативно протягом доби в разі загострення ситуації на фронті або порушення кордонів держави залучити вже існуючий резерв.

 

У цей резерв військ увійде невелика група громадян, які вже відслужили й мають бойовий досвід.

 

Крім того, в законі прописане вдосконалення порядку здійснення військового обліку призовників, у тому числі ведення військового обліку резервістів.

 

Буде запроваджено електронний програмний продукт – автоматизовану систему “Оберіг”, яка дасть можливість об’єднати цей електронний реєстр військовослужбовців з іншими реєстрами в державі.

 

Відповідно до закону, резервісти повинні будуть відвідувати центри комплектації регулярно. Порушення правил військового обліку пропонують карати штрафом від 510 до 850 гривень, за повторне порушення – 850-1700 гривень.

 

Відповідно до закону, порушення мобілізаційної підготовки хочуть штрафувати на 1700-3400 гривень для громадян, на 3400-5100 гривень – для посадових осіб, а при можливому повторному порушенні загрожують штрафи від 3400 до 5100 гривень (для громадян) і від 5100 до 8500 гривень (для посадових осіб);

 

За умисне псування або втрату військово-облікових документів будуть штрафувати від 510 до 850 гривень, а при повторних випадках – від 850 до 1700 гривень.

 

Нові правила торкнуться усіх жителів країни.

 

Нагадуємо: