Українські правоохоронці розпочали спеціальну прикордонну операцію

  Українські правоохоронці у вівторок на кордоні з Республікою Білорусь розпочали спеціальну прикордонну операцію „Полісся“. Головне завдання – не допустити перетину нелегальними мігрантами державного кордону. Про це інформує пресслужба Міністерства внутрішніх справ України

 

  “На кордоні з Республікою Білорусь розпочалася спільна спеціальна прикордонна операція „Полісся“. Вона координується Державною прикордонною службою України та проводиться спільно з силами Національної гвардії, Національної поліції, ЗСУ та іншими задіяними резервами. Це подальші заходи для нарощення охорони та захисту українського кордону з метою недопущення міграційної кризи та протидії протиправній діяльності”, — інформують у відомстві.

 

  Як відмітив перший заступник Голови Державної прикордонної служби Володимир Нікіфоренко, на сьогодні на українсько-білоруському кордоні зберігається загроза поширення міграційної кризи та імовірність перенаправлення потоків мігрантів до України, тому правоохоронні органи спільними зусиллями вживають заходів з нарощення системи охорони кордону на цій ділянці.

 

  “Для подальшого реагування на можливе ускладнення ситуації разом із взаємодіючими державними структурами узгоджено проведення спільної спеціальної прикордонної операції та опрацьовано відповідний план. І вчора ввечері вона офіційно розпочалася”, — зазначив Нікіфоренко.

 

  Для керівництва операцією та оперативного обміну інформацією організовано роботу Міжвідомчих координаційних штабів на центральному та обласних рівнях, на районному рівні утворено координаційні групи управління, зазначили у МВС.

 

  Повідомляється, що контроль за кордоном здійснюватиметься збільшеними прикордонними нарядами з одночасним нарощуванням сил та засобів на можливих напрямках спроб прориву груп незаконних мігрантів. В охороні активно застосовуватиметься для патрулювання і моніторингу авіація, безпілотні авіаційні комплекси, а також технічні засоби спостереження.

 

  Окрім цього, передбачене суттєве посилення прикордонного режиму вздовж українсько-білоруської ділянки державного кордону. У межах контрольованих прикордонних районів відбуватиметься виставлення контрольних постів на автомобільних дорогах та патрулювання основних шляхів, що прямують до державного кордону, перевірки автобусних та залізничних станцій, проведення превентивних заходів в населених пунктах прикордоння, додали в пресслужбі.