Міністр оборони РФ звинуватив США в репетиції “ядерного удару” по території Російської Федерації

  Міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу вчора звинуватив США в “репетиції ядерного удару” по території Російської Федерації, яку здійснили американські бомбардувальники з двох різних напрямків. Про це повідомила Телеграфна Агенція Радянського Союзу (ТАРС).

 

  Міністр оборони РФії Сергій Шойгу також заявив, що Москва фіксує значне зростання активності американських стратегічних бомбардувальників, які, за його словами, у 2,5 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року. Лише цього місяця американські стратегічні бомбардувальники здійснили 30 польотів поблизу кордонів з РФією.

 

  “Міністр оборони підкреслив, що під час військових навчань США “Глобальний грім” (Global Thunder) 10 американських стратегічних бомбардувальників відрепетирували запуск ядерної зброї по Росії із західного та східного напрямів, – цитує слова Шойгу агенство ТАРС. – Мінімальна близькість до нашого державного кордону складала 20 км”.

 

  За словами Шойгу, російські підрозділи ППО виявили та відслідковували американські стратегічні бомбардувальники та вжили заходів, щоб уникнути будь-яких інцидентів.

 

  Global Thunder – це щорічні ядерні та командні навчання Стратегічного командування США, призначені для перевірки та демонстрації готовності американського ядерного потенціалу.

 

  Звинувачення Міноборони РФії з’явилося в період підвищення напруженості між Вашингтоном та Москвою щодо України. Офіційні особи США прямо висловлюють занепокоєння щодо можливого військового вторгнення РФії в Україну, які Кремлі називають «вигадками».

 

  Зі свого боку Москва звинувачує Вашингтон, НАТО та Україну у “провокаційній та безвідповідальній” поведінці, вказавши на постачання американської зброї Україні, використання Україною турецьких ударних безпілотників проти проросійських  бойовиків на сході України та військові навчання НАТО поблизу кордонів РФії.