Українські катери “Гюрза” та “Кентавр” стануть носіями протикорабельних ракет (ВІДЕО)

Стало відомом про рішення оснастити малі броньовані артилерійські катери типу “Гюрза-М” та броньовані десантно-штурмові катери “Кентавр-ЛК” ВМС України протикорабельними керованими ракетами Sea Spear від компанії Matra BAE Dynamics Alenia.

 

Про це повідомляє військовий портал Defense Express. 

 

Катер типу Гюрза

 

Програма по встановленню  ракет на катерах проекту 58155 та  58503 буде виконана у рамках кредиту від Британського експортно-кредитного агентства (UKEF) для розвитку та зміцнення Військово-морських сил Збройних сил України. Загальна сума коштів цього проекту складатиме  1,7 млрд фунтів стерлінгів наданих Україні на 10 років. Також ці кошти передбачають побудову в Україні двох військово-морських баз, придбання у Сполученого Королівства двох тральщиків, будівництво восьми ракетних катерів і, власне, ракетного озброєння для цих катерів.

 

Image 0

 

У 2014 році Matra BAE Dynamics Alenia вже проводила випробування ракет у Sea Spear. Тоді було здійснено груповий залп одразу декількох ракет  зі стаціонарної морської платформи – для відбиття атаки п’яти ворожих цілей, що імітували швидкісні озброєні катери FIAC

 

 

 

 

Під час випробувань одна з цілей, 15-метровий катер, рухалася зі швидкістю 20 вузлів. Було заявлено, що успішні випробувальні пуски продемонстрували здатність Sea SPEAR вражати численні окремі цілі.

 

Проекти окремих ракетних катерів, включно з РК "Веспа"/"Лань-ЛК" у порівнянні з закордонними аналогами, та їхнє типове озброєння

 

У листопаді до України від уряду Сполучених Штатів надійшли патрульні катери типу ““Island” для потреб військово-морських сил. Зараз катери “Фастів” та “Суми” проходять ходові випробування у Чорному морі. 

Нагадуємо: