З США в Україну прибули два патрульні катери типу Island (ФОТО)

Вантажне судно “Ocean Grand” з американськими катерами типу “Island” для ВМСУ увійшло до територіальних вод України подолавши тисячі миль. Маршрут пролягав з міста Балтімор, штат Мериленд, США, а його кінцевою зупинкою стане  Одеський морський торговельний порт. 

 

Про це інформує Служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України. 

 

Возможно, это изображение (природа)

 

Катери, що отримали назви “Фастів” та “Суми” ще чекає процедура  проходження митного контролю, розвантаження, відбуксирування до місць базування та підготовка до експлуатації після тривалого транспортування. Далі на суднах буде піднятий український прапор  Військово-морський прапор України. “Фастів” та “Суми” будуть залучатися до виконання завдань як в акваторіях Чорного, так і Азовського морів. 
Возможно, это изображение (океан)

 

“Ми вдячні американським партнерам за багаторічну незмінну підтримку надану Україні. Ми високо цінуємо вклад Сполучених Штатів Америки задля стримування збройної агресії Російської Федерації проти України, – зазначив командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа. – Надаючи допомогу у захисті суверенітету і територіальної цілісності України, США на чолі консолідованої світової спільноти захищає демократичні цінності та трансатлантичну безпеку”.

 

Возможно, это изображение (на открытом воздухе)

 

Передача катерів відбулася в рамках матеріально-технічної допомоги Сполучених Штатів Америки Україні, яка триває з 2014 року та є внеском американського суспільства у зміцнення морської безпеки нашої країни. Отримання патрульних катерів іноземного виробництва надає змогу українським ВМС підвищити рівень взаємосумісності з флотами держав-членів та партнерів НАТО.

 

Нагадуємо: