Український корвет “Володимир Великий” добудують спільно із Британією

В рамках угоди між Україною та Великою Британією передбачено спільне будівництво фрегату для українського флоту. Найімовірніше мова йде про доведення українського корвета “Володимир Великий” (проекту 58250)  до фінального стану, повідомляє “Апостроф”. 

 

Цей проект закладено на “Чорноморському суднобудівному заводі” і спочатку в Україні планували створити таких 10 кораблів уже до 2026 року.

 

 

Проект кілька разів заморожували через брак фінансування, а востаннє будівництво профінансували наприкінці 2013 року. Після початку агресії з боку РФ будівництво знову припинили, а “Чорноморський суднобудівний завод” збанкрутував.

 

Станом на 2017 рік у корвета були готові секції до їх насичення системами та агрегатами та подальшого з’єднання. Загалом це близько 17% всього обсягу робіт з будівництва корабля.

 

 

До будівництва судна залучили 117 підприємств, серед яких 14 іноземних компаній із 8 країн. Щодо озброєння, то планувалася закупівля французьких протикорабельних ракет Exocet MM40 Block3 (дальність поразки до 200 км). Також на кораблі хотіли розмістити дві пускові установки із загальним боєзарядом у 8 ракет, артустановки малого калібру та гармати середнього калібру (до 100 мм). Удари наноситимуться як за повітряними, так і за підводними цілями.

 

Дане судно матиме водотоннажність 2650 тонн (корвет – 500-2000 т) і може виконувати не дві, а відразу три бойові завдання.

 

Нагадуємо: