Україна рятує всіх своїх громадян

  Головне управління розвідки в координації з Офісом Президента України та Міністерством закордонних справ провело успішну рятувальну операцію з евакуації мирних громадян із охопленого боями Хартуму – столиці Судану.

  В умовах безперервних боїв у місті, недотримання режиму «тиші», відсутності їжі, води. пального та техніки із зони збройного конфлікту евакуйовано 87 громадян України, здебільшого авіаційних фахівців — пілотів, техніків та членів їхніх родин. Також евакуйовано громадян Грузії та Перу. Вдалося врятувати 138 громадян, серед яких 35 жінок та 12 дітей.

  На даний час всі евакуйовані перебувають в безпеці на території Єгипту. Їм надано необхідну медичну допомогу, харчування та воду. Громадяни України забезпечені візовою та документарною підтримкою і очікують швидкого повернення на Батьківщину.

  А у столиці Судану “бойовики” захопила лабораторію зі збудниками кору, холери та іншими небезпечними біоматеріалами. Технічні фахівці не змогли отримати доступ до Національної лабораторії охорони здоров’я в Хартумі, тому забезпечити захист матеріалу не вдалося. Існує високий ризик біологічної небезпеки в ситуації, що склалася, повідомляє Reuters з посиланням на представника ВООЗ

НАГАДУЄМО:

Російські солдати підхопили сибірку в Україні