У XXI столітті війни не повинні бути джерелом доходу – ІnformNapalm

  З огляду на всі обставини, міжнародна спільнота має припинити вдавати, ніби нічого не відбувається, і виробити відповідь, яка приборкає апетити Москви, поки не стало занадто пізно. Конче необхідно посилити тиск на РФ. Також потрібно оновити наявну правову базу для протидії загрозі російських ПВК.

 

По-перше, є нагальна потреба створити міжнародний орган, який встановить єдині правила і забезпечить суворий контроль за діяльністю ПВК. Всі ПВК у світі мають отримати спеціальну ліцензію і періодично проходити через перевірки і вимогливий процес продовження ліцензії. ПВК, які не матимуть таких ліцензій, слід розглядати як незаконних комбатантів.

 

По-друге, було б розумно дати чітке визначення ПВК у міжнародному праві, зокрема в Римському статуті. Нині багато незаконних комбатантів уникають справедливого покарання за свої дії, бо видають себе або за цивільних осіб, або за іноземних бійців-добровольців, які не отримують жодних грошових компенсацій.

 

По-третє, всі країни мусять стати на жорстку позицію проти найманства. Конвенцію ООН про боротьбу з вербуванням, використанням, фінансуванням і навчанням найманців ратифікувало тільки 35 країн, і вона великою мірою непридатна для протидії новим викликам. У більшості випадків в національному законодавстві окремих країн також немає ефективних механізмів притягнення найманців до відповідальності за їхні злочини.

 

По-четверте, світ мусить об’єднати зусилля, щоб припинити цей аморальний і цинічний бізнес. Вбивство людей за гроші мусить тягнути за собою наслідки такої сили, які б відбили всіляке бажання брати участь у кривавих місіях у переважної більшості найманців. Найманці та їхні сім’ї не мають отримувати жодних вигод від війни. Найманців слід притягувати до відповідальності на міжнародному рівні; всі активи, які вони отримують в результаті участі у війнах, мусять конфісковуватися в судовому порядку. Міграційні служби мають приділяти пильну увагу найманцям, які можуть намагатися ховатися від кримінального переслідування за кордоном.

 

По-п’яте, вільний світ має посилити економічний тиск на Росію, Іран та інші країни, які ведуть гібридні війни з використанням ПВК та інших воєнізованих організацій. Вони прагнуть панування, але з єдиною метою — зберегти та зміцнити свої застарілі, глибоко корумповані та неефективні режими. Саме стійкість цих режимів мусить стати ціллю для спрямованих ударів всієї міжнародної спільноти. Відносно невеликі втрати, які несуть ці режими зараз, мусять стати для них непідйомними.

 

  У XXI столітті війни не повинні бути джерелом доходу.

 * * *

   Це був висновок звіту (https://informnapalm.rocks/pmc-rush-ua) InformNapalm, який був представлений на Парламентській Асамблеї НАТО в 2018 році.


   Тоді на полях Парламентської Асамблеї НАТО представники України, використовуючи факти з нашого звіту наполягали, що варто впровадити певні механізми для боротьби з російськими гібридними арміями. Пройшло 4 роки і актуальність піднятих тоді питань тільки зросла і буде зростати…

 

Заставка НАГАДУЄМО