Триває паломництво СБУ та поліції по святим місцям УПЦ МП

  Співробітники Служби безпеки України разом із поліцейськими здійснили вимушене паломництво по святим місцям УПЦ МП під час якого знову виявили велику кількість антиукраїнських матеріалів.  Про це повідомляє прес-служба СБУ.


  Під час “робочого візиту” до Почаївської духовної семінарії у Тернопільській області та Івано-Франківської єпархії УПЦ МП, силовики знайшли літературу, в якій заперечується існування українського народу, його мови, а також право України на державність. У матеріалах стверджують, що Україна – нібито штучно створена держава.


  Також були виявлені брошури та книги ксенофобського, ненависницького змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії. Як зазначили, більшість літератури – авторства російських діячів під час видавництва російських друкарень.


  Крім того, СБУ вивчає походження зразків символіки “великого війська Донського”, виявленого в одному із підсобних приміщень Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП). Зокрема, йдеться про шеврони цього незаконного збройного формування, яке у 2014 році допомогло рашистам окупувати частину Донецької та Луганської областей.


  “Усі ці речові докази є підставою для відкриття двох кримінальних проваджень за 161 статтею Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Усі вони спрямовані на відповідні незалежні експертизи. За результатами цих досліджень будуть здійснюватися подальші процесуальні дії”, – йдеться у повідомленні.

 

Заставка НАГАДУЄМО