У Сенаті США заблокували продаж Угорщині HIMARS

  У Сенаті США заблокували угоду на $735 млн., яка передбачає продаж Угорщині систем HIMARS. Ініціатором виступив сенатор-республіканець у комітеті з міжнародних відносин Сенату США Джеймс Ріш. Головна причина полягає в тому, що це таке собі “покарання” Угорщини за те, що вона не схвалює заявку Швеції про вступ до НАТО, повідомила The Washington Post.(WP)

  Для WP Джеймс Ріш заявив, що Угорщина повинна дозволити Швеції вступити в НАТО, якщо вона хоче отримати пакет озброєнь, який включає 24 батареї ракетних установок HIMARS, а також понад 100 ракет і блоків разом з відповідними частинами та техпідтримкою.

  “Протягом деякого часу я прямо висловлював свою занепокоєність угорському уряду у зв’язку з його відмовою просувати голосування за вступ Швеції до НАТО”, – сказав Ріш. “Зважаючи, що зараз червень, а це ще не зроблено, я вирішив, що продаж нової військової техніки США в Угорщину буде припинено”, – додав він.

 Представник Держдепартаменту відмовився коментувати WP це питання, заявивши, що відомство не коментує “очікуваного продажу зброї”. Представник угорського уряду не відповів на запит видання.

США займаються пропагандою війни, а Угорщина просуває ідеологію миру, – Петер Сіярто

Сенатор Джеймс Е. Ріш (республіканець від штату Айдахо) виступає під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин Сенату США в травні 2023 року.  (Юлія Ніхінсон/Reuters)

Угорщина вважає США другом, а росією – економічним партнером

  Швеція та Фінляндія надіслали заяви на приєднання до НАТО 2022 року – невдовзі після повномасштабного вторгнення рфії в Україну. Фінляндія, яка має достатньо довгий кордон із росією, вступила до НАТО ще в квітні. Туреччина та Угорщина – єдині дві країни-члени, які ще не ратифікували заявку Швеції на членство, а для вступу країни до Альянсу необхідне схвалення всіх його учасників.

  Угорщина кілька разів навесні заявляла про затримку ратифікації вступу Швеції до НАТО через “невдоволення”. Подібне “невдоволення” і різні “претензії”, і територіальні також, керівництво Угорщини постійно висловлює і на адресу воюючої проти рашистів України. Співпраця між москвою і Бухарестом дійшла до того, що рашисти “по лінії Гундяєва” передали з російського в угорський полон 11 воїнів ЗСУ. Їх доля наразі невідома, бо українцям не дають можливості вільно пересуватися і поспілкуватися з консулом.

  Угорщину потрібно виключити із НАТО, якщо вона на боці Росії, – таку заяву нещодавно зробив один із польський генерал: “Якщо Угорщина на боці путіна, то їй потрібно показати “жовту картку” і сказати: якщо ви не зміните позицію, то виходите з НАТО. Не може бути так, що Угорщина тероризує весь Альянс, треба перервати угорський шантаж у НАТО. Якщо Орбан хоче нас шантажувати, то Угорщину треба виключити з Альянсу”.

НАГАДУЄМО:

Угорщина та Греція знову стали на захист РФ заблокувавши пакет санкцій ЄС