Угорщина та Греція знову стали на захист РФ заблокувавши пакет санкцій ЄС

  Угорщина та Греція знову фактично стали на бік країни-агресорки, заблокувавши 11-ий пакет санкцій ЄС проти РФії. Вони вимагають скоротити у ньому список підсанкційних компаній, яких відносять до “спонсорів війни”. Про це повідомляє Politico.

  На засіданні Комітету постійних представників ЄС делегати від цих країн вимагали виключити “деякі компанії” зі списку тих, хто підтримує зусилля РФ щодо подолання санкцій світової спільноти. Крім того, як пише Politico, кілька країн ЄС, зокрема Німеччина та Франція, стурбовані “забороною на обхід”, оскільки побоюються, що це “може зашкодити дипломатичним відносинам”.

  Європейська комісія вже пом’якшила свої початкові пропозиції, щоб врахувати ці “побоювання”. Було розроблено та подано ще одну версію пропозицій перед зустріччю минулої середи, але це не призвело до укладання угоди. Тепер посли ЄС обговорять нові пропозиції на своїй зустрічі наступної середи 14 червня 2023 року.

У травні 2023 року рашисти активно атакували Україну ракетами та БПЛА

  Зі слів координатора санкцій у Державному департаменті США О’Брайєна, якого цитує Politico, проблема полягає в тому, що європейські компанії продають матеріали до країн, які перепродують ці матеріали до Росії. О’Брайєн сказав, що США визначили 5 країн, які допомагають Росії обходити санкції: Туреччина, Казахстан, Грузія, Об’єднані Арабські Емірати та Вірменія.

  “До початку цього року Росія змогла реімпортувати певні ключові категорії електроніки приблизно на довоєнному рівні“, – сказав він, маючи на увазі чіпи, процесори та інтегральні схеми, необхідні для створення сучасної зброї.

  Країни ЄС і далі працюють над 11-м пакетом санкцій проти Росії, який буде зосереджений на боротьбі з обходом існуючих санкцій і включатиме новий механізм потенційного покарання країн за межами ЄС, які дозволяють ухилятися від санкцій.

НАГАДУЄМО:

Часопис війни, 450 доба – огляд подій на фронті