У Литві запропонували Україні, Польщі і Білорусі створити союз “Межморье” для боротьби з РФ.

Один з литовських істориків упевнений, що якщо відродити сильну державу “Речі посполитої” або “Великого князівства Литовського”, до якого увійдуть Литва, Польща, Україна і Білорусь, то можна успішно протистояти Кремлю.

Історик Альвидас Нікжентайтис в інтерв’ю заявив, що для боротьби з Росією потрібний геополітичний союз, який він назвав Intermarium, – “Межморье”, до якого повинні будуть увійти Литва, Польща, Україна і Білорусь.

За словами Нікжентайтиса, на сьогодні існує декілька типів такого геополітичного союзу : Intermarium – від Балтійського до Чорного моря; польська концепція АБЧ – Адріатичне, Балтійське і Чорне моря; концепція поляка Єжі Гедройца – Україна, Литва, Білорусь.

https://youtu.be/_9ZDlaSHCLg

“Для мене ж Intermarium найбільш близький за змістом до концепції Гедройца. Він навіть міркував про те, яким в цьому регіоні має бути порядок після падіння комунізму і СРСР. Його ідея полягала в тому, що без демократичних держав в Україні, Білорусі і Литві не може існувати і незалежна Польща. Тому, що стосується мене, то з точки зору Литви я можу сказати те ж саме : без демократичної Польщі, України і Білорусі не може бути і вільної, демократичної Литви”, – підкреслив історик.

Нікжентайтис виразив надію, що з часом до Intermarium окрім українців і поляків приєднається і Білорусь.

“І, якщо говорити про ситуацію, що змінилася, ми не можемо забувати про чинник Росії. Все ж Росія з анексією Криму зробила те, що ніхто в XX і XXI столітті не чекав. Ніхто не чекав, що можна силою міняти міждержавні межі, і в цьому випадку сумне минуле першої половини двадцятого століття нас наздоганяє, примушує думати і шукати можливі альтернативи про чорний день”, – відмітив він.

Україна на цьому шляху отримує свою сильну роль – роль одного з локомотивів конфедерації, своєрідних “Сполучених Штатів Європи”. Домовляючись і вступаючи в союз з рівними, Україна можливо забезпечить майбутній і стійкий розвиток для свого народу, а також втілення мрії кожного українця – участь в європейських процесах з урахуванням інтересів нації.