Світова конфедерація профспілок виступила проти нового трудового кодексу України.

Міжнародна конфедерація профспілок (ITUC) вважає, що проект нового трудового кодексу України позбавить працівників правового захисту, а профспілки не зможуть їх захистити.

Про це заявляє прес-служба конфедерації.

На думку організації, результатом прийняття проекту закону стане:

  1. Спрощене звільнення працівників у будь-який момент за бажанням працедавця.
  2. Короткострокові індивідуальні трудові договори; договори з нефіксованим робітником часом.
  3. Наднормова робота стане нормою і оплачуватиметься в 5 разів менше, чим раніше.
  4. Відміна деяких соціальних гарантій працівникам і зниження захисту матерів з маленькими дітьми, ще більше полегшує їх звільнення;
  5. Переклад працівника на інше робоче місце без його згоди.
  6. Фактична ліквідація профспілок.

Відзначається, що законопроект був ухвалений без консультацій з профспілками, і складається з 99 статей, щоб він міг мати в парламенті обмежений розгляд.

Додатково вказано, що український уряд відмовився звертатися за допомогою до Міжнародної організації праці (МОТ), оскільки проект закону порушує декілька конвенцій МОТ.

“Уряд України стоїть на стороні олігархів і багатонаціональних корпорацій і виступає проти працівників, громадськості і профспілок. …Ми засуджуємо український уряд за безрозсудні порушення своїх міжнародних зобов’язань, по яких країна ризикує втратити важливу підтримку в Європі і світовій спільноті”, – заявила генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу.

генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок Шаран Барроу.