У Китаї готуються до збройної конфронтації із США

У Китаї готуються до збройної конфронтації з США. На це вказує документ, підготовлений для міністерства державної безпеки КНР. На думку його авторів, пандемія і звинувачення Трампа на адресу Китаю, посилили конфронтацію Вашингтона і Пекіна, тому не можна виключати військових зіткнень.

Згодом у провладному ЗМІ Китаю з’явилася стаття із закликом наростити ядерний арсенал країни до тисячі боєголовок. Стаття з’явилася в Global Times, англомовній газеті, що працює під «патронатом» офіційного друкованого органу компартії Китаю газети «Женьмінь жибао».

У статті головний редактор Global Times Ху Сицзінь стверджує, що найближчим часом КНР потрібно збільшити кількість ядерних боєголовок до тисячі, а число стратегічних ракет «Дунфен-41» – до 100.

– «Ми миролюбна нація і взяли на себе зобов’язання ніколи не застосовувати ядерну зброю першими, але нам потрібен більш великий ядерний арсенал, щоб приборкати стратегічні амбіції США, – стверджує головний редактор Global Times. – Може бути, нам доведеться вирішувати більш серйозні проблеми в найближчому майбутньому, що потребують підтримки ракет «Дунфен» і «Цзюйлан».

Ху Сицзінь називає тих, хто думає, що ядерна зброя марно, «наївними дітьми». На його думку, саме ядерні боєголовки стримують агресію Вашингтона щодо Пекіна. І ця проблема стає особливо актуальною на тлі «ірраціональної» поведінки США в останні місяці. Схоже, що написане у виданні  відбиває точку зору правлячого в країні комуністичного режиму.

Китай і без того нарощує і модернізує свій ядерний арсенал у останні роки. За 15 років країна подвоїла його, і, за оцінками дослідників, сьогодні він наближається до 300 боєголовок. Втім, існують побоювання, що реальна цифра набагато більше, так як Китай не бере участі в механізмах контролю над озброєннями, що дозволяє йому приховувати справжні дані.

Аналітики також відзначають нарощування військово-морських сил КНР, включаючи очікуване будівництво двох авіаносців і трьох військових кораблів. Це може привести не тільки до конфлікту Пекіна з сусідами, з якими тривають суперечки за панування над Південно-Китайським морем, але і до зіткнення з американськими і британськими кораблями, вважає старший науковий співробітник Дослідницького інституту зовнішньої політики Джеремі Блек.

Аналітик додає, що пандемія коронавируса, яка охопила весь світ, але швидко зійшла нанівець в Китаї, дає йому навіть більше можливостей, ніж збройні сили.

Так, згідно з нещодавно оприлюдненими даними, в квітні експорт з КНР збільшився на 3,5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Це сталося, незважаючи на те що попит майже на всі товари, крім медичних, в світі різко впав, а Китай ще не повністю оговтався від наслідків епідемії.

Швидше за все, збільшення експорту вдалося досягти за рахунок того, що КНР поставляла якраз медичні товари, причому у величезних кількостях. В умовах, коли майже всі розвинені країни зіткнулися з безпрецедентною економічною кризою, Китай захоплює нові ринки і збільшує свою економічну міць.

Тим часом Трамп і держсекретар Помпео підвищили градус негативної риторики щодо Пекіна. Американські політики покладають на китайців провину за виникнення пандемії та приховування інформації про коронавіруси, який завдав США збиток в сотні мільярдів доларів.

Білий дім активно підтримує теорію про те, що COVID-19 «втік» з лабораторії в Ухані. Трамп загрожує накласти на китайські товари додаткові ввізні мита, а його адміністрація обмірковує можливі варіанти санкцій.

На початку травня журналістам Reuters стало відомий зміст доповіді, підготовленої Китайським інститутом сучасних міжнародних відносин для Міністерства держбезпеки КНР. У ньому говориться, що хвиля антикитайських настроїв в США за найгіршого сценарію може закінчитися військової конфронтацією, тому до неї потрібно бути готовим.