Представник Закарпаття в Раді ветеранів Микола Марчишак: «Війна – це не щось далеке і абстракте, це – «тут і зараз»

Закарпаття – найвіддаленіший від зони ООС регіон, тому місцеві об’єднання ветеранів – це не лише організації, створені для захисту інтересів учасників бойових дій, але і своєрідне нагадування місцевим жителям про те, що відбувається на далекому сході країни

Саме над цими питаннями працює громадська організація «Спілка Учасників Бойових Дій «Об’єднані війною», яка здійснює свою діяльність з кінця 2016 року. За цей час закарпатським ветеранам довелося неодноразово боронити свої права. Але добре злагоджена робота та націленість на спільний результат дозволяли домогтися дотримання законності та відновити справедливість.

Яскравий приклад – історія з виділенням земельних ділянок учасникам бойових дій в місті Ужгород. За словами голови ГО Микола Марчишака, завдяки допомозі громадської організації, мінімум 250 ветеранів отримали належні їм ділянки для житлового будівництва. Окрім цього, після звернень до відповідних органів влади та численних протестів учасників АТО, вдалося призупинити незаконне виділення стороннім особам земельних ділянок для індивідуального садівництва, які були призначені для першочергової передачі учасникам АТО та членам їх сімей.

 

Робота «Об’єднаних війною» – це всебічна підтримка місцевих ветеранів та їх родин. Але ми також не стоїмо осторонь загальнодержавних питань, особливо, коли мова йде про країну-агресора. Так, у лютому 2016 року закарпатські учасники бойових дій спільно з громадською організацією «Карпатська січ», «Правим сектором» та волонтерами взяли участь у акції «Ведмежа блокада». Нагадаю, 1 лютого 2016 року Польща заборонила рух російських вантажівок своєю територією. І ці фури поїхали в об’їзд – через територію України. Звісно, це викликало обурення патріотичних організацій і тоді ми одними з перших вийшли на блокування російських автівок. Тоді на трасі Київ-Чоп в районі пункту пропуску «Нижні Ворота» було розпочато мирну безстрокову акцію-розповідає Микола Марчишак.

 

До речі, з минулого року пан Микола представляє Закарпатську область в Раді ветеранів при Міністерстві ветеранів. Співпрацюючи з учасниками бойових дій з усіх регіонів України, Микола Марчишак відзначає, що Закарпаття – особливий регіон, оскільки від найбільш віддалений від зони бойових дій.

Місцеві жителі, яких ці події не торкнулися особисто, чиї рідні не несли службу в зоні ООС, або ті, хто, на жаль, не втратив там близьку людину, дуже часто не усвідомлюють, що в нашій країні йде війна. Бої десь далеко, а тут – мирне життя, тиша і спокій. Але так не має бути, адже ми всі – українці, і не повинні забувати, що частина нашої держави окупована ворогом, що ця боротьба триває, що є люди, для яких війна розділила життя на «до» і «після», – говорить голова ГО.

 

Сам Микола Марчишак – колишній боєць окремої 51-ї механізованої Володимир-Волинської бригади, учасник Іловайської операції, колишній військовополонений. На щастя, неволя закарпатця тривала лише 3 тижні, але і цього часу було достатньо, щоб зробити певні висновки про подальшу долю Донбасу.

Моя суб’єктивна думка – ці території і ці люди втрачені для нас назавжди. Ще у полоні, перебуваючи у місті Сніжне Донецької області, коли місцеві жителі ставилися до нас, своїх співгромадян, з особливою зневагою та ненавистю, я зрозумів, що єдиний вихід закінчити цю війну – побудувати стіну, адже ніколи в житті ті, хто вже 6 років перебуває в окупації, не будуть інтегровані в українське суспільство. А допоки у нас немає ні політичної волі, ні чіткого алгоритму дій, як припинити збройний конфлікт, продовжують гинути люди– стверджує Микола Марчишак.

Нагадаємо, відповідно до інформації Книги пам’яті полеглих за Україну, станом на 01 березня 2020 року бойові та більшість не бойових втрат, яких зазнала Україна в зоні проведення АТО та ООС, склали 4270 осіб, з них – 83 закарпатців.

Олена Шаріпова, НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС