У Харкові створюється реабілітаційний центр з протезування для учасників бойових дій

У Харкові створюється реабілітаційний центр з протезування для учасників бойових дій

  Багато ветеранів повертаються із зони бойових дій із травмами різних ступенів. Фізична реабілітація для них є критично важливою для того, щоб знову мати повноцінне життя та трудову діяльність.

  Події останніх місяців підкреслили важливість надання відповідної підтримки учасникам бойових дій. Однією з найважливіших аспектів цієї підтримки повинна стати можливість отримання якісних протезів і реабілітаційні послуги. У місті Харків виникла необхідність створення реабілітаційного центру з протезування для учасників бойових дій, який зміг би задовольнити всі потреби й сприяти повноцінному інтегруванню вчорашніх воїнів до суспільства.

  Захисники та Захисниці України, які постраждали та втратили кінцівки, стикаються з численними викликами, пов’язаними з поверненням до звичного життя. Вони не тільки мають подолати фізичні обмеження, але й вимушені долати психологічні бар’єри та стереотипи, пов’язані з інвалідністю. Однак якщо буде надана можливість отримати якісні протези та професійну реабілітацію, шанси на повернення до нормального життя значно зростуть.

  Відновлення або створення реабілітаційного центру в Харкові та надання послуг з  протезування сьогодні має важливі плюси. Перш за все, це забезпечить можливість учасникам бойових дій отримати доступ до індивідуально підготовлених протезів, які відповідатимуть їхнім потребам та фізичному стану. Крім того, центр може надавати реабілітаційні послуги, які спрямовані на покращення фізичного стану та адаптацію до нового життя з протезами.

 Реабілітаційний центр також може включати медичний та психологічний супровід. Фахова медична команда зможе забезпечити високотехнологічні рішення для протезування та постійно вдосконалювати їх відповідно до потреб кожного пацієнта. У нашому місті є Державний некомерційне підприємство «Український науково-клінічний центр протезування та реабілітації», який в повній мірі здатен забезпечити потребу у протезуванні для учасників бойових дій. Цей центр було створено одразу  після Другої світової війни в 1946 році. Тоді він спеціалізувався на лікуванні та протезуванні бійців, що втратили кінцівки на  фронті.

  Майже через 70 років, вже в часи АТО/ООС, на сучасному обладнанні співробітники центру надавали допомогу нашим Захисникам і Захисницям. Але з 2022 року, після повномасштабного вторгнення заклад був закритий, а сучасне клінічне й діагностичне обладнання вивезено до іншого регіону для збереження. Висококваліфіковані  фахівці так само покинули місто й виїхали в інші регіони України або за кордон.

  Реабілітаційний центр з протезування для учасників бойових дій у місті Харків є важливим кроком у забезпеченні повноцінної підтримки однієї з найбільш вразливих груп людей. Лише спеціалізовані реабілітаційні центри здатні допомогти нашим Захисникам та Захисницям подолати фізичні та психологічні труднощі та повернутися до активного й повноцінного  життя.

  Ольга ЛЕХАН, депутат Харківської обласної ради, голова комісії з питань соціальної політики, співпраці з інститутами громадянського суспільства соціального спрямування та у справах учасників АТО/ООС

НАГАДУЄМО:

http:///ukrainski-ta-amerykanski-veterany-obminialysia-dosvidom/

Поділитися: