У Ілона Маска з’явився конкурент: індійська ракета-носій відправила на орбіту 19 супутників

   Індійська організація космічних досліджень (ISRO) відправила на орбіту Землі 19 супутників. Пряму трансляцію запуску вона вела на своїй сторінці в Twitter.

 

  Успішний запуск індійської ракети-носія PSLV-C51 був проведений з космодрому, розташованого в космічному центрі ім. Сатіша Дхавана на острові Шріхарікота у південно-східного узбережжя Індії сьогодні, 28 лютого 2021 року.

 

   Бразильський супутник Amazonia-1, вагою понад 600 кг, після виведення на орбіту почне спостереження за поверхнею Землі. Він буде здійснювати дистанційне зондування з метою моніторингу вирубки лісів в регіоні Амазонки та аналізу диверсифікованого сільського господарства на території Бразилії. Це перший бразильський супутник, виведений на орбіту індійською ракетою.

 

  Крім нього на орбіту Землі були відправлені ще 18 супутників, серед яких три дослідних супутника, наданих консорціумом індійських академічних інститутів; один, зібраний за програмою навчання молодих вчених. 14 апаратів від компанії NewSpace India Limited, серед яких індійський демонстраційний супутник технологій SindhuNetra, амеріканскскій NanoConnect-2 і ще 12 апаратів SpaceBEE, призначених для супутникового зв’язку.

 

   До того ж у космос відправилися гравірований портрет прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді, а також електронна копія індійського священного писання “Бхагаватгіта”.

 

Нагадуємо: