РНБО доручила уряду розібратися з подвійним громадянством

  У п’ятницю за результатами засідання відбувся брифінг секретаря РНБО Олексія Данілова, під час якого він сказав: “Ми сьогодні прийняли рішення, що протягом 2 місяців Кабінет міністрів має запропонувати законопроєкт, який дозволить нам чітко розуміти тих осіб, які мають подвійне громадянство”.

 

  Данілов пояснив, що новий закон має створити інструменти контролю для виявлення українців з іншими громадянствами. “Зараз в кого таке є, я б усім радив найближчим часом позбавитись іншого громадянства, щоб не наражати себе на неприємності”, – заявив він.

 

  Секретар РНБО зауважив, що хоча Україна і рухається до цивілізованих країн, де дозволяється подвійне громадянство, ми поки не можемо собі цього дозволити, бо сусідня Росія використовує механізм «подвійного громадянства» у гібридній війні проти України. Ситуація складається так, що на найвищих державних посадах в Україні постійно опиняються люди з російським громадянством.

 

  При цьому, за словами Данілова, влада України розуміє, що люди на окупованих територіях вимушені отримувати російське громадянство, щоб якось там жити.

 

  Питання «подвійного громадянства» потребувало свого розв’язання ще в середині «нульових». Тоді пропонували громадянам, які мають більше одного громадянства заборонити брати участь у виборчому процесі, балотуватися на виборні посади та обіймати державні посади. Також пропонувалося бажаючим мати український паспорт в обов’язковому порядку сплачувати податки із отриманих доходів та внески до пенсійного фонду незалежно від того, чи сплатили вони податки в країнах, громадянами яких вони є також. Але тоді з податками вирішили «все навпаки», а про проблему «подвійного громадянства» забули.

 

Нагадуємо: