Ціна за газ для власників приватних будинків за тарифним планом Твій газ-Рівномірний платіж

  Власникам приватних будинків, які взимку опалюють своє житло газом, пропонують обрати (не змушують, а пропонують – ред.) сезонний тарифний план. Завдяки новому тарифному плану вони зможуть протягом року «розтягнути» свої витрати на оплату газу, і взимку їм не доведеться повністю вивертати кишені або брати кредит, щоб розрахуватися за спожитий газ.

 

  Компанія Нафтогаз, а також кілька регіональних газопостачальних компаній, об’єднаних брендом Газзбут, запровадили в себе «сезонні тарифні плани». На думку газопостачальників така інновація дозволить споживачам газу розплачуватися за нього рівними частинами протягом року. Таким чином, в місяці «пікового навантаження», тобто в найхолодніший місяць (місяці) року, вони зможуть платити за газ такі ж суми, як і в літні, весняні чи осінні місяці.

 

  С  користатися тарифним планом “Твій газ. Рівномірний платіж “, саме так він правильно називається, зможе будь-який абонент компанії. Однак фахівці попереджають, що, перш за все, він буде вигідним тільки для тих споживачів, які мешкають у будинках з індивідуальним опаленням. Саме в таких домоволодіннях витрати на газ в грудні, січні, лютому зростають у декілька разів. У той же час, мешканці багатоквартирних будинків, які використовують газ тільки для приготування їжі та підігріву води, споживають цілий рік майже однаковий обсяг газу. Тому власникам приватних будинків і пропонують платити за газ за «іншим тарифним планом».

 

Що потрібно знати тим, хто переходить на тарифний план “Твій газ. Рівномірний платіж”?

 

  Для того, щоб ним скористатися, потрібно подати відповідну заяву компанії-постачальнику.

 

  При переході на сезонний тарифний план тариф на газ буде залишатися той же, що і для інших споживачів. У компаній Твій Газзбут він поки що становить 7,99 гривні за кубометр, а в Нафтогазу – 7,96.

 

  Відповідно до сезонного тарифного плану споживач газу буде платити щомісяця однакові суми за газ. При цьому величина цієї суми визначається на основі обсягу газу, спожитого за минулий опалювальний сезон. Береться загальна сума і ділиться на сім місяців. Так визначається місячний обсяг споживання газу під час опалювального сезону. І саме за такий обсяг доведеться щомісяця оплачувати.

 

  Перейшовши на новий тарифний план, споживач продовжує в щомісячних звітах подавати реальні обсяги споживання газу, але платить щомісяця однакову визначену суму.

 

  Експерти кажуть, що завдяки впровадженню сезонних тарифних планів, в холодні зимові місяці можна домогтися зниження платіжного навантаження на споживачів до 40%. Таким чином, люди зможуть спокійно пережити холодну пору, не доводячи сімейний бюджет до повного виснаження.

 

  За підсумками опалювального сезону, на основі переданих показань лічильників, здійснюється перерахунок реальної вартості спожитого газу. Якщо споживання вийшло вище торішніх обсягів, то клієнтові доведеться доплатити відповідну суму. Якщо ж було спожито менше, то цю суму переплати йому зарахують на наступні місяці.

 

  А от, як бути, коли вартість газу зросте до 15 -20 гривень – ніхто не пояснює. Скоріше за все в наслідок перерахунку споживачам доведеться доплатити «різницю». Нагадаємо, компанія Нафтогаз підвищила у вересні тариф на газ для третини своїх споживачів. Таким чином 600 тисячам її споживачів у вересні доведеться платити за газ за тарифом вже по 12 гривень за кубометр.

 

Василина Нещеретна, НОВА: новини ветеранів АТО/ООС