На криголамі James Clark Ross офіційно піднято український прапор (ФОТО)

Церемонія підняття прапору України відбулась на дослідному судні James Clark Ross, який нещодавно було куплено для Національного антарктичного наукового центру. Відтепер це судно є флагманом українського наукового-дослідного флоту. 

 

Подія відбулась 30 серпня в порту міста Фредеріксгавн (Данія), повідомляє прес-служба Національного антарктичного наукового центру України. 

 

Возможно, это изображение (на открытом воздухе)

 

“Український стяг здійняв директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий спільно з британським капітаном Саймоном Веллесом та українським капітаном Олегом Новосильним. Також над криголамом піднято вимпел НАНЦ. Тепер, після переоформлення низки документів на нового власника – Україну, науково-дослідне судно зможе вирушити до Одеси”, – йдеться в повідомленні. 

 

Возможно, это изображение (1 человек, стоит и на открытом воздухе)

 

“Неймовірно пишаємося, що над легендарним британським криголамом віднині майорить наш державний прапор. Вперше за роки незалежності український науковий флот поповнюється новим судном. Вірю, що з цього починається повернення української науки до Світового океану”, – зазначив Євген Дикий.

 

Возможно, это изображение (на открытом воздухе)

 

 19 серпня 2021 року НАНЦ та установа “Дослідження та інновації” Великої Британії (куди входить Британська антарктична служба) підписали акт про купівлю Україною криголаму “Джеймс Кларк Росс”.

 

Возможно, это изображение (стоит и на открытом воздухе)

 

Власний океанографічний криголам дозволить Україні після тривалої перерви повернутись до досліджень Світового океану;  розв’язати логістичні проблеми на антарктичній станції “Академік Вернадський” та розширити можливості сезонних експедицій; створювати науково-дослідні та логістичні консорціуми з іншими країнами; проводити дослідження не тільки в Антарктиді, а й в Арктиці, та, за потреби, в інших регіонах океану.

 

Нагадуємо: 

http://nova.net.ua/ostannim-inozemnym-viiskovym-v-afhanistani-stav-amerykanskyi-heneral-foto/