Трампу вдалося помирити арабів і євреїв

Дві арабські країни, Об’єднані арабські емірати та Бахрейн, вперше в своїй історії де-юре визнали державний статус Ізраїлю. Вони обміняються послами, почнуть офіційну торгівлю і відкриють авіасполучення.

 

Трамп назвав підписані документи “Угодами Авраама”, за іменем біблійного персонажа, шанованого і в ісламі, і в іудаїзмі. Вони стануть базисом для майбутніх мирних переговорів у всьому близькосхідному регіоні.

 

Президент США пообіцяв, що слідом за ОАЕ і Бахрейном ще 5-6 арабських країн налагодять стосунки з Ізраїлем. У їх число можуть увійти Оман, Судан, а також Саудівська Аравія.

 

Цікава реакція демократів. Ще в минулому році ті впевнено передбачали, що Ізраїль втратив будь-які шанси на доброзичливі відносини з арабським світом – після перенесення посольства США в Єрусалим.

 

Читайте також:

 

Можливість для ветеранів: Норвегія допомагає працевлаштуватися

 

Тепер демократи намагаються просто ігнорувати цю конференцію в Білому домі. Спікер Палати представників Ненсі Пелосі лише відзначила, що це може бути важливою подією, якщо не будуть ущемлені права палестинців.

 

Наступні на черзі для адміністрації Трампа – мирні переговори щодо Афганістану. Держсекретар Майк Помпео сподівається домогтися повного виведення американських військ з країни навесні 2021 роки . Двадцятирічна війна підійде до кінця – але це тільки за умови переобрання Трампа.

 

Статус політика-миротворця і першого президента США за 50 років, не почав жодної нової війни, вигідно відтіняє Трампа на тлі Байдена – старого “яструба” і архітектора інтервенції в Ірак.

 

Нагадаємо:

 

Країни Азійсько-Тихоокеанському регіону (і не тільки) поступово починають «дружити проти Китаю»