Танк «Нота»: таємна розробка українського ВПК (ВІДЕО)

  Саудівська Аравія протягом останніх десяти років виявляє інтерес щодо перспективного українського танку нового покоління. Мова йде про розвиток проекту, який за радянських часів отримав позначення – “об’єкт 477” (є варіанти назви: «Боксер», «Молот» – прим. ред.). Про це в ефірі програми “Лінія оборони” розповів експерт з питань бронетехніки компанії “Science technology” Сергій Березуцький.

 

  За його словами, він брав участь у розробці даного проекту у 80-тих роках 20 століття. Неодноразово надходила інформація про можливу участь ходового зразка новітнього танку в параді ще задовго до 2014 року. Але участь не відбулася тому, шо з цієї техніки і досі не знято гриф «Таємно».

 

  Слід зазначити, що існує лише дві фотографії цього танка. Дані про технічні характеристики практично відсутні. А та інформація яку можна віднайти в інтернеті не дає чіткого  уявлення про те, що це за танк.

 

  Роботи по танку нового покоління розпочалися у Харкові на ХКБМ ще за радянських часів. Після розвалу СРСР робота над танком, що отримав умовну назву “Нота” (об’єкт 477А1) тривала до «нульових». Є інформація про те, що було виготовлено з десяток зразків танків, які зберігаються на території ХКБМ та кілька – в Росії. На початку «десятих» ХКБМ збиралось утилізувати снаряди до танку «Нота», але настав 2014 –й рік.

 

  Попри те, що танк починали створювати понад 40 років тому ідеї, що покладені в основу концепції танку, і сьогодні є перспективними, вважає С. Березуцький: “Бронезахист не має аналогів, механізм заряджання, гармата 152 мм, семиканальна система управління вогнем. Вона базувалася на радянській елементній базі тих часів. Екран був з пікселями завбільшки з кулак. З використанням сучасної електроніки можна було б зробити машину, яка, як кажуть американці, gamechanger. Це справжній скарб нашого ОПК”.

 

  Експерт вважає, що продовжити розробку та початок виробництва цих танків “більш ніж можливо, це необхідно”. Він вважає, що попит на машини такого типу буде “надзвичайним”.

 

 

Нагадуємо: