Супутник-прибиральник космічного сміття нарешті відправився на орбіту

  Російська ракета-носій “Союз-2.1.а” з контейнером для супутників з 18 країн сьогодні о 08:07 за Київським часом нарешті стартувала з космодрому “Байконур” у Казахстані, інформує “Роскосмос”. Вона має доправити на орбіту південнокорейський супутник CAS500-1 і разом  з ним ще 37 супутників з 18 країн. О 09:10 заплановано відділення південнокорейського супутника, перша партія з інших супутників відокремиться з 10:35 до 10:37 друга – з 12:13 до 12:43 за Київським часом.

 

  Спочатку пуск був запланований на суботу, 20 березня, проте за 38 хвилин до старту його відклали. В трансляції держкорпорації в суботу пояснили, що перенесення старту сталося з технічних причин. Глава “Роскосмосу” Дмитро Рогозін повідомив, що в ракеті-носії раптом з’явилися «не встановлені технічні несправності». Потім повідомляли, що пуск відбудеться вранці в неділю, пізніше назвали нову дату – понеділок, 22 березня.

 

  За даними “Роскосмосу”, у контейнері для малих космічних апаратів є супутники різних форматів – від PocketCube до невеликих космічних апаратів масою 200 кг, що запускаються для замовників з Японії, Саудівської Аравії, ОАЕ, Італії, Південної Кореї, Ізраїлю, Таїланду, Канади , Бразилії, Німеччини, Нідерландів, Аргентини, Угорщини, Великобританії, Іспанії, Словаччини та Тунісу.

 

Читайте також:

  У рамках розробленої японсько-британською компанією Astroscale місії на орбіту сьогодні потрапить і супутник Elsa-d, який призначений чистити навколоземний космічний простір від космічного сміття. Про це пише The Guardian.

 

  Elsa-d має виявляти застарілі супутники, до яких кріпитиметься і буде їх зіштовхувати з орбіти в атмосферу Землі, де вони згорять. Видалення космічного сміття є запорукою стійкості космосу, що забезпечить можливість експлуатації нових супутників без ризику зіткнення зі старими.

 

  За оцінками Європейського космічного агентства, на навколоземній орбіті зараз знаходиться 3600 працюючих супутників, а мережа космічного спостереження США відстежує понад 28 000 уламків різного розміру. Крім того в наступні 10 років планується відправити на орбіту ще понад 10 000 супутників, переважно від супутникових Інтернет-провайдерів, таких як SpaceX або OneWeb.

 

Нагадуємо: