Станція РТР Кольчуга РДФ-360 дозволяє бачити і чути противника залишаючись непоміченою (ФОТО)

  «Кольчуга» — українська автоматизована станція радіотехнічної розвідки. Вперше широкому загалу «Кольчуга-М» була представлена в 2000 році на виставці «Sofex-2000» в Йорданії. 2001 року «Кольчуга» брала участь у Всесвітній виставці озброєнь в Абу-Дабі. В тому ж році  «Кольчуга» надійшла до Збройних Сил України. В 2004 року за розробку автоматизованої станції радіотехнічної розвідки «Кольчуга» колектив розробників було удостоєно Державної премії України в галузі науки і техніки. Розробники також отримали чотири міжнародні нагороди за розробку «Кольчуги».

 

  2014 року підприємство-виробник «Кольчуг» — донецький «Топаз», опинився на окупованій російськими силами території. Але технологію виробництва «Кольчуг» українським інженерам-патріотам вдалось зберегти. Співробітники донецького “Топазу”, які покинули місто з початком російської агресії, заснували компанію НПК СКБ “Таргет” та продовжили працювати над вдосконаленням “Кольчуги”. В 2014 році виробництво було перенесене до НВК «Іскра» (м.Запоріжжя). В 2020 році в ексклюзивному коментарі для каналу Defense Express один зі співробітників підприємства НПК СКБ “Таргет”, розповів про “Кольчугу RDF-360”, що являє собою нову версію станція радіотехнічної розвідки.

 

Читайте також:

  “Кольчуга RDF-360” здатна з високою точністю визначати місце розташування наземних, надводних і повітряних цілей. При використанні трьох станцій можна отримати точні географічні координати об’єкт стеження, а при використанні одразу чотирьох станцій – ще й висоту польоту повітряного об’єкта. На відміну від активних радарів, станція «Кольчуги» не випромінює електромагнітні імпульси, щоб потім прийняти відбитий від цілі сигнал. Натомість, «Кольчуга» виявляє ціль за випромінюванням бортових радіо- та електротехнічних приладів, встановлених на різних об’єктах. Монтаж самої радіолокаційної станції можна здійснити навіть на цивільному транспорті, що дозволяє ще більше її замаскувати.

 

  За принципом дії – це пасивний радар. Завдяки відсутності активних випромінювань, «Кольчуга» не може бути виявлена засобами радіоелектронної розвідки. Принцип роботи комплексу полягає в вимірі різниці між часом отримання сигналу усіма станціями, які перебувають на відстані в кілька десятків кілометрів одна від одної. У той же час сама “Кольчуга RDF-360” не випромінює сигнали, як це відбувається у звичайних РЛС. А це значить, що відстежуючи ворога роботу самої станції зафіксувати неможливо. Так як одна станція здатна визначити лише напрям на ціль, для визначення відстані, висоти, напрямку руху та швидкості необхідне використання одночасно не менше трьох таких станцій. Радіус визначення координат наземних або надводних однією станцією становить 600-700 км у глибину території противника і 150 км по фронту. Для повітряних цілей на висоті до 10 км радіус дії в глибину території ворога збільшується до 800 км в залежності від висоти польоту цілі.. Точність визначення координат повітряних об’єктів в комплексі “Кольчуга RDF-360” становить 1% від дальності до мети. Це еквівалентно системам активного радіолокаційного виявлення.

 

  Чутливість радіотракту становить від 110 до 155 дБ/Вт у смузі панорамного огляду. Це забезпечують п’ять антенних систем, розрахованих на різну довжину хвилі. «Кольчуга-М», контролює імпульсне та безперервне випромінювання на частотах 135—170, 230—470 та 750-18000 МГц.

 

Читайте також: 

  “Кольчуга RDF-360” може збирати дані про розташування командних пунктів, центрів зв’язку, відстежувати переміщення підрозділів, тобто “чути” все, що відбувається в армії Росії від Пскова до Волги і Кавказу, а також в акваторії морів, не кажучи вже про Донбас і Крим. Розміщення лише трьох комплексів в районах поблизу Чернігова, Маріуполя і Харкова дозволить створити суцільне поле контролю на території відразу двох військових округів армії РФ: Центрального і Південного.

 

Станція РТР “Кольчуга-М”

  В 2012 році було підписано угоду на постачання станцій «Кольчуга». Скільки саме комплексів отримав Азербайджан наразі не відомо, адже у 2014-у році, коли контракт ще не був завершений бойовики російсько-терористичних військ захопили підприємство «Топаз», де було зосереджено виробництво станцій «Кольчуга» та комплексів РЕБ типу «Мандат».

 

  В березні 2018 року «Укрспецекспорт» продав станціяюрадіотехнічної розвідки «Кольчуга-М» ізраїльській фірмі «Airsom Ltd.» А в серпні 2020 року з’явилась інформація, що Україна провела ремонт та модернізувала «Кольчуги», раніше закуплені міністерством оборони Азербайджану.

 

Олександр Вікторович, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: