США серйозно стурбовані діями Росії на сході України

  31 березня 2021 року голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі по телефону поговорив з начальником генштабу збройних сил Росії Валерієм Герасимовим. Розмова відбулася за ініціативою американської сторони, підкреслили в російському міністерстві оборони.

 

  Генерал Міллі також телефонував міністру оборони України і запевнив його, що США «підтверджують непорушну підтримку Сполученими Штатами Америки суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності України в міжнародно визнаних кордонах».

 

Нагадуємо:

  Пентагону добре відомо про переміщення російських військ на кордоні з Україною. Це питання США обговорюють із союзниками по НАТО, заявив прес-секретар військового відомства Джон Кірбі, відповідаючи на питання, чому генерал Міллі телефонував до Росії і в Україну.

 

  «Ми стурбовані ескалацією російської агресії на сході України, включаючи порушення угоди про режим припинення вогню, досягнутої в липні 2020 року. Дестабілізуючі дії Росії підривають наміри по деескалації » , – сказав він.

 

  «Крім того, ми знайомі з повідомленнями українських військових про пересування російських військ на її східних кордонах. Ми обговорюємо наші побоювання в зв’язку з ростом напруженості і порушеннями режиму припинення вогню з союзниками по НАТО », – додав представник Пентагону.

 

Нагадуємо:

  Прес-секретар Пентагону Джон Кірбі звинуватив Росію в порушенні перемир’я на сході України. Дестабілізуючі дії Росії підривають процес деескалації, розпочатий в минулому році. «Ми інформовані про звіт українських військових про пересування російських військ на кордонах України», – підкреслив представник Пентагону.

 

  CNN з посиланням на джерела в Пентагоні повідомляє про те, що американські військові стурбовані даними про переміщення тисяч російських солдатів до Криму і на кордон з Україною. Деякі американські коментатори припускають, що вони можуть взяти участь у військових маневрах, які можуть служити як символічний жест Кремля на адресу нової американської адміністрації, свого роду попередження про готовність протистояти США. Однак за даними Пентагону немає ніяких ясних відомостей про військові навчання.

 

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков у відповідь на звинувачення Києва у концентрації військ РФії на кордоні з Україною «висловив занепокоєння українськими провокаціями».

 

Нагадуємо: