Бойовики на Донбасі почали примусовий призов до армії

 

На територіях окупованих частин Донецької та Луганської областей почався примусовий призов громадян 1994-2003 р.н. до т.з. “армій республік”. “Розпорядження” про призов були підписані ватажками терористів у Луганську та Донецьку. Бойовики планують проводити примусовий привід до місць несення служби жителів окупованих територій з 1 квітня по 15 липня 2020 року.

 

Терористи заявляють, що мешканці які будуть забрані до “армії” не будуть брати участь у боях проти українських військ та проходитимуть лише військову підготовку. Також самопроголошені ватажки псевдореспублік намагаються заспокоїти місцевих жителів обіцяючи, що чисельність  призовників у т.з. “ЛНР” та “ДНР” буде 200 осіб до кожного бандформування. Очевидно, що це брехня і під насильницьке затягування до війська будуть підпадати усі, кого терористи визнають потрібними. 

 

Цілком зрозуміло, що бойовикам сильно не вистачає живої сили для ведення своєї діяльності. Московські куратори наполягають на створенні ілюзії наступу Збройних сил України на т.з. “ЛНР” та “ДНР”, тому ватажкам терористів доводиться виконувати активну імітацію оборонних заходів. Це, по-перше, концентрує лояльність мешканців до окупаційної влади, адже у неї відтепер є ще один дієвий механізм залякування місцевих мешканців – примусовий призов до “армії”. А от доля людини, яка потрапила до терористичного угрупування, може залишитися назавжди невідомою. Загалом, відправлення до армії, як механізм утиску громадянського суспільства, вже давно працює в Росії. Там таким чином вирішували проблеми з опозиційними діячами. По-друге, це внутрішня пропаганда в самій Росії. Для цього на окуповані частини Донбасу постійно катаються російські журналісти, які висвітлюють підготовку оборони проти ЗСУ  т.з. “народних міліцій ЛНР та ДНР”. У поєднанні з іншою пропагандою це формує в уяві   жителів Росії, що на них постійно хтось хоче напасти і, якщо завтра Україна поновить наступ на бойовиків, наступноими будуть вони. 

 

Інша сторона таких дій терористів, це прихована підготовка до провокацій проти України. 1 квітня Головне управління розвідки МО України повідомило, що Росія збирається провокувати українську армію на військову відповідь на ворожі дії окупантів на лінії зіткнення. Це може бути повторення ситуації, яка сталася 26 березня під Шумами, коли загинуло 4 українських військових. Тільки тепер такі обстріли можуть зрости у геометричній прогресії. Це, на думку російських кураторів окупованих територій, має викликати серйозну вогневу відповідь зі сторони України. Тоді можуть поновитися бойові дії рівня зими 2015 року, та, цілком імовірна військова операція терористів за підтримки російських військ, як це було у Дебальцево та Мар’їнці. Тоді бойовикам необхідно буде замінювати вбитих та поранених, а куди дешевше та простіше це робити заляканими молодими призовниками, ніж контрактниками з Росії. 

 

Нагадуємо: