США готуються відновити польоти на Місяць (ФОТО, ВІДЕО)

  Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) успішно завершило велике випробування двигунів ракети, яка здатна доправити людей на Місяць у межах місії «Артеміда». Це сталося через два місяці після передчасного завершення першої спроби, повідомляють інформагенції.

 

  Під час випробування у центрі космічних польотів імені Джона Стенніса в штаті Міссісіпі всі чотири двигуни ракети Space Launch System (SLS) працювали водночас упродовж восьми хвилин. Двигуни побудовані для місії компанією Boeing.

 

 

  Програма «Артеміда» сьогодні – це  програма НАСА у кооперації із приватними компаніями та космічними агентствами інших країн щодо розвитку пілотованих космічних польотів. Її метою є «відправлення наступного чоловіка та першої жінки» на поверхню Місяця у 2024 році, створення на місяці та на навколомісячній орбіті відповідної інфраструктури для використання її у подальшому під час доправлення астронавтів на Марс.

 

  Програма НАСА «Артеміда» почала діяти у 2017 році із бюджетом до 2024 року у $50 млрд. Вона увібрала у себе напрацювання відмінених програм Сузір’я та Asteroid Redirect Mission. Artemis передбачає будівництво на кошти НАСА ракети SLS та американо-європейського космічного корабля Оріон (здатний перевозити чотирьох астронавтів) для створення на навколомісячній орбіті космічної станції Lunar Gateway, до якої стикуватимуться місячні посадкові модулі, що вже розробляються приватними компаніями. Зараз програма «Артеміда» відстає від графіку на три роки та перевищує запланований бюджет на майже три мільярда доларів.

 


1) Peregrine від Astrobotic Technology, 2) Nova-C від Intuitive Machines, 3)  Z-01 від OrbitBeyond

  У травні 2019 року НАСА обрало три компанії, які мають розробити і  виготовити місячні посадкові модулі:

  • OrbitBeyond — мала стати першою, забезпечивши політ у вересні 2020 року. Однак, невдовзі компанія зізналася, що не вкладається у графік;
Модель місячного лендера та ровера

 

  • Astrobotic Technology — політ у червні 2021 року;
  • Intuitive Machines — липень 2021.

 

  13 жовтня 2020 року, в рамках 71-го Міжнародного конгресу астронавтики, на основі Домовленостей щодо принципів співпраці в цивільному дослідженні й використанні Місяця, Марса, комет та астероїдів в мирних цілях, країнами: США, Австралія, Канада, Японія, Люксембург, Італія, Велика Британія та Об’єднані Арабські Емірати, – була підписана міжнародна угода про співпрацю. Через місяць до угоди приєдналася і Україна.

 

  Назва «Артеміда» пов’язана із назвою попередньої місячної програми НАСА «Аполлон». Згідно давньогрецькій міфології боги  Аполлон та Артеміда були двійнятами.

 

Нагадуємо: