Сьогодні – чергова річниця польоту першого гелікоптера, збудованого українцем Сікорським

Цього дня українець-авіаконструктор Ігор Сікорський 1939-го підняв у повітря свій перший гелікоптер VS-300.

 

Чоловік народився в Києві, в сім’ї Івана Сікорського, професора кафедри неврології та психіатрії медичного факультету Київського університету (нині КНУ ім. Т.Г.Шевченка).

 

“Мій рід, який походить із села на Київщині, де мій дід і прадід були священиками, є чисто українського походження. Одначе ми називаємо себе росіянами з причини, що це була частина Росії і український нарід був інтегрований частиною Росії так, як Техас чи Луїзіана є інтегрованою частиною Сполучених Штатів” – визначав свою етнічну приналежність сам Сікорський.

 

Революція змусила Сікорського емігрувати закордон, спочатку до Франції, а потім до США. Він мусив довго шукати собі заробіток, аж нарешті його розробками не зацікавилася американська влада. Для його перших гелікоптерів, наприклад “Vought-Sikorsky VS-300”, навіть збудували майданчик на території Білого дому.

 

Перший політ машини відбувався на прив’язі в кількох метрах від землі. У травні 1940-го після довгих випробувань Ігор Сікорський вперше піднявся в повітря уже без жодних мотузок-стримувачів. Треба відзначити, що свої гелікоптери сам Сікорський вперше випробовував сам.

 

Сьогодні майже 90% всіх гелікоптерів побудовані за конструкціями нашого земляка.  

 

Нагадаємо:

 

Росгвардія отримала новенькі командно-штабні машини Р-142НСА-Р