“Анрюша Єрмак мой друг, і ето било наше рєшеніє…”, – це і є державна кадрова політика?

Марія Фокіна, онука «того самого Фокіна», розповіла, що Вітольд Фокін та Андрій Єрмак «знайшли спільну мову» відносно того, як закінчити війну на Донбасі.

 

«У дідуся завжди були амбіції. Він – сірий кардинал. Він завжди за камерою, він не любить інтерв’ю, не любить пресу. Але вони знайшли спільну мову з Андрієм – як вони можуть закінчити цю війну», – сказала Марія Фокіна.

 

Свої особисті стосунки з Андрієм Єрмаком вона назвала «теплими та дружніми».

 

«Ми з Андрієм Борисовичем дружимо з 18-ти моїх років. Бачимося дуже часто. У нас теплі дружні стосунки», – розповіла Марія Фокіна.

 

Щирі зізнання «онуки» оприлюднив на своєму сайті УНІАН з посиланням на програму «Світське життя» телеканалу «1+1».

 

Вітольд Фокін народився в 1932 році в Дніпропетровській області. В 1981-1991 роках був членом ЦК КПУ, депутатом Верховної Ради СРСР 11-го скликання в 1988-1989 роках.

 

З 1990 по 1992 роки обіймав посаду прем’єр-міністра України.

 

Вітольд Фокін був серед підписантів угоди урядів Білорусі, України та Росії, яка «розвалила СРСР».

 

У 1993 році Фокін був президентом Міжнародного Фонду гуманітарних і економічних зв’язків України з Росією.

 

Тривалий час про “сірого кардинала” взагалі нічого не було чути.

 

Аж ось, 28 липня 2020 року, коли екс-президент Леонід Кучма вирішив припинити участь в роботі «ТКГ по мирному врегулюванню ситуації на Донбасі», перед «ЗЕ-владою» постало питання пошуку «нових ліц».

 

30 липня президент Зеленський призначає ще одного екс-президента Леоніда  Кравчука головою української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську. А 18 серпня 2020 року вводить до складу делегації ТКГ у якості заступника Кравчука екс-прем’єр-міністра України (1990-1992 р.р.) Вітольда Фокіна.

 

Після призначення, в одному зі своїх інтерв’ю, Вітольд Фокін висловив думку про надання «особливого статусу» не лише для окупованим Російською Федерацією територіям, а й для всієї фактичної території Донецької та Луганської областей, за що одразу потрапив до бази даних «Миротворець».

 

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак відхрестився від висловлювання Фокіна щодо “особливого статусу” двох областей України та амністії усіх бойовиків заявивши, що то особиста точка зору «автора», яка не відображає офіційної позиції делегації України.

 

Алі в цій ситуації цікавим є те, як «чинна влада» здійснює кадровий добір і призначення на посади «нових ліц».