Сергій Кривонос розкритикував стан тероборони

Екс-заступник командувача сил спеціальних операцій, колишній заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос розкритикував обмежені міри влади щодо створення територіальної оборони.

 

У своєму Facebook припустив, що мова йде про «дилетантство і самовпевненість». По-перше, пан Сергій відмітив, що навіть у 2014 бригади тероборони формувалися протягом 2-4 місяців. Тож нечувана швидкість створення нових формувань з боку влади його вельми дивує. По-друге, він вважає помилковим вікові обмеження, інформацію про які повідомляли окремі керівники формувань тероборони. На думку пана Сергія, це закриває шлях до тероборони для молоді, яка хоче одночасно навчатися у ВНЗ та готуватися до оборони держави.

 

Для вирішення усіх існуючих проблем Сергій Кривонос пропонує зробити одразу кілька важливих кроків.

 

По-перше, зброю для особового складу бригад територіальної оборони, на думку військового, необхідно «видати на руки і зберігати у них вдома, відповідно чинного законодавства, в сейфі». Ветеран вважає, що російські війська достатньо мобільні, і мають усі засоби, аби «подавити» українську ППО. Саме тому необхідно бути забезпечити їх регулярну охорону.

 

По-друге, місцева влада, вважає військовий, «мусить провести навчання штабів і реально перевірити свою спроможність» до «кризового керівництва у разі загострення ситуації». При цьому, на його думку, захищати треба не тільки «адмінбудівлі», а безпосередньо «населення». Адже, минулі навчання тероборони, були переважно присвячені саме захисту адміністративних будівель. Важливим кроком, на думку Кривоноса, є «комплексні системні навчання людей, підприємств, установ, мешканців районів». Справа у тому, що на його думку, скоріше за все зв’язок з ними буде втрачено, тож місцевим мешканцям треба заздалегідь знати як діяти.

 

По-третє, пан Сергій позитивно відзначив ідею «палити російські танки і збивати російські гелікоптери», яка раніше лунала від командувача Сил територіальної оборони ЗСУ бригадний генерал Юрія Галушкіна. Проте ветеран зазначив, що для того, аби ця ідея стала реальністю потрібні кошти і регулярна підготовка.

 

Реальність подібних настанов особливо добре розуміють на самому кордоні з Російською Федерацією. Ветеран АТО/ООС та депутат Харківської міськради Юрій Корсунов готовий підписатися під кожним словом Сергія Кривоноса.

 

 

«Насправді за популістськими заявами простежується повна пустка. Замість відосиків вже потрібно було робити якісь реальні дії. А в нас ворог на порозі, а влада планує ще пів року розробляти положення якісь» – пояснює Корсунов. На його думку, проблемою є також відсутність конкретної інформації. Зокрема дані про вікові обмеження досі з’являлися лише у формі коментарів для ЗМІ командирів окремих бригад. Офіційних заяв влади з цього приводу взагалі не було, як і жодних офіціних розпоряджень.

 

«Працювати треба у форматі реальної роботи, а не у форматі відосиків» – резюмує харківський ветеран.

 

Наразі профільні експерти обіцяють, що питання введення відповідних положень буде прискорено. Зокрема про це в коментарі «Нова: новини ветеранів» відзначав член Ради волонтерів при Міністерстві оборони, радник Командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ та один із співавторів законодавства про тероборону Денис Поданчук.

 

Нагадаємо: