СБУ запобігла вивезенню культурно-історичних цінностей з України (ФОТО)

Група контрабандистів планувала вивезення культурно-історичних цінностей до ЄС на майже 1 млн доларів. Завдяки втручанню Служби безпеки України, вдалося запобігти контрабанді культурного надбання закордон. 

 

Як повідомляють у СБУ, під час обшуків у зловмисників вилучено підготовлену до нелегального переправлення колекцію предметів старовини, серед яких: 21 одиниця холодної зброї різних періодів, у тому числі античного, обладунки, золоті і срібні монети часів Київської Русі, а також 1800-1900-х років, численні старовинні предмети побуту.

 

 

 

 

За попередніми даними слідства, учасники угруповання організували канал незаконного переміщення культурних цінностей за кордон для продажу. Контрабандний товар ділки переправляли своїм іноземним замовникам через сервіси міжнародного поштового зв’язку. Для приховування протиправної діяльності вони вказували у деклараціях недостовірну інформацію щодо відправлення.

 

 

У межах контролю за вчиненням злочину, співробітники СБУ задокументували декілька фактів незаконних дій зловмисників.

 

Наразі вилучені предмети направлено на експертизу.

 

Фігурантам справи загрожує до кримінальна відповідальність згідно  ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 (контрабанда). 

Після завершення досудового розслідування розглядатиметься питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до музейного фонду України.

 

 

Нагадуємо: