Новий закон дозволить призивати до війська протягом доби

Депутати Верховної Ради України бажають ухвалити законопроєкт №3553, який передбачає створення територіальних центрів комплектування та соцпідтримки, завдяки яким, мобілізація резервістів до війська займатиме лише добу. 

 

Про це повідомляє видання Інтерфакс.Україна з посиланням на керівника комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народного депутата від “Слуги народу” Олександра Завітневича. 

 

“Законопроект стосується впровадження нового виду служби, що передбачає контракти з резервістами оперативного резерву. Цей інструмент дасть змогу дуже оперативно протягом доби, в разі загострення ситуації на фронті або порушення кордонів держави, залучити вже наявний резерв”, – підкреслив керівник комітету. 

 

Завітневич також зазначив, що до передбаченого законом резерву увійде невелика група громадян, які вже мають бойовий досвід. Також планується змінити та принцип роботи органів місцевого управління. Якщо закон буде ухвалено, то на базі військових комісаріатів створять територіальні центри комплектування та підтримки. 

 

“Буде впроваджено електронний програмний продукт, схвалений наприкінці 2019 року, – це автоматизована система “Оберіг”, яка дасть можливість об’єднати цей електронний реєстр військовослужбовців з іншими реєстрами в державі”, – додав народний обранець. 

 

Законопроект  №3553 вже було ухвалено в першому читанні 15 вересня 2020 року. 

 

Нагадуємо: