Саудівська Аравія продовжує «нафтову війну» проти Росії

Через поширення коронавірусу, світовий попит на нафту скоротився на третину, ціни в кінці березня впали до рівня 2002 року.

12 квітня ОПЕК+, до якої входять країни ОПЕК, Росія та інші нафтовидобувні держави, домовилися знизити видобуток нафти на 9,7 млн. барелів на добу в травні-червні 2020 року.

13 квітня ціни на нафту марки Brent зросли на 5,5% до $33,22 за барель, WTI подорожчала на 7,3% до $24,43 за барель.

15 квітня о 10:40 за київським часом нафта знову подешевшала: Brent торгується за $29,17, WTI – за $20,11 за барель.

Bloomberg пише, що, незважаючи на домовленість ОПЕК+ про скорочення нафтовидобутку, постачання буде обмежене тільки з травня цього року, тому зараз виробники продовжують наповнювати ринок, збільшуючи світові запаси. За словами торгового гіганта Gunvor Group Ltd., світ все ще захлинається від занадто великої кількості нафти, і протягом місяця сховища будуть заповнені.

За словами співзасновника та генерального директора Gunvor Торбйорна Торнквіста, різниця між видобутком нафти і попитом на продукцію становить близько 25 млн барелів на день. Склади на суші і на морі заповнюються, оскільки торговці поспішають знайти місце для надлишкової нафти.

Дуже важко дісталася ця угода ОПЕК+ і нафтовидобувним країнам. Принципова позиція Мексики щодо неприйняття квоти по скороченню видобутку в 400 тис барелів на добу, ледве не поставила під загрозу саму угоду. В результаті угода була укладена зі скороченням видобутку не на 10 млн барелів на добу, а на 9,7 млн. Але це мало допомогло ринку і не повернуло оптимізм на основні торговельні майданчики.

Найбільш постраждалою і приниженою стороною в результаті «конфлікту інтересів» нафтовидобуваючих країн виявилася Російська Федерація.

Справжнього масла в вогонь підлила Саудівська Аравія, оголосивши про знижки на своє “чорне золото” сорту Arab Light в $10,25 щодо ціноутворювача Brent. Дана знижка орієнтована на ринок Європи, що є прямим ударом по позиціях російської нафти сорту Urals. А середземноморські поставки Arab Light були виділені особливою знижкою в розмірі $10,30 щодо ціноутворювача ICE Brent. Ер-Ріяд явно навмисно завдав удару по російському нафтовому хабу в Новоросійську, позбавляючи його значної частки замовлень.

Не залишився без уваги і азійський ринок, для якого Саудівська Аравія запропонувала знижку в розмірі $7,3 за барель. А це вже удар по російському сорту Sokol.

В результаті Ер-Ріяд не тільки домігся того, що Росія, якій півтора місяці тому пропонували скоротити видобуток всього на 300 тисяч барелів на добу, за підсумками угоди повинна скоротити видобуток на 2,7 млн барелів на добу. Але Саудівська Аравія і далі продовжила демпінгувати ціни на ринку, витісняючи слабких конкурентів, в даному випадку саме Росію, яка малоспроможна воювати з нафтової машиною саудитів в Європі та Азії.

 

Якщо хтось очікував перемир’я і перепочинку, то дуже сильно помилився. Побиття “світової бензоколонки” з витісненням її з ринків у глобальному масштабі триває!

 

За матеріалами ЛІГА net