Covid-19 поширюється Україною

Ситуація в Україні станом на 15 квітня:

Протестовано                 –              39.084

хворих на Covid-19       –              3.764

одужало            –              143

летальних випадків     –             108

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко зауважив, що МОЗ має два сценарії розвитку епідімії в Україні: оптимістичний та песимістичний. Якщо число хворих на COVID-19 на кінець квітня буде приблизно 10 тисяч людей, то це цілком нормально для медичної системи України.

Найбільш песимістичний сценарій, який раніше обговорювали у МОЗ, – це 80% населення, що захворіє на коронавірус. Про це Віктор Ляшко повідомив в інтерв’ю НВ.

“5% всіх хворих потребують інтенсивної терапії. Їх підключають до ШВЛ або до кисню. І ми подивилися на наші можливості. При інфікуванні 25% населення (воно буде не одномоментним) ми розраховували, що на піку ураження в один день зараженими виявляться приблизно 64 тисячі”, – порахував Ляшко.

“Коли 64 тисячі осіб потрапляють до відділень інтенсивної терапії. А за фактом в країні у таких відділеннях 5 тисяч ліжок. Тобто потрібно покласти на одне ліжко когось із 12 осіб», – наголосив заступник міністра охорони здоров’я.

Тому МОЗ намагається максимально розтягнути пік захворювання на коронавірус. Адже, коли одночасно хворітиме велика кількість людей, то система охорони здоров’я буде перевантажена, а лікарів та обладнання не буде вистачати, аби лікувати всіх.

У храмах РПЦ в Україні у “Вербну неділю” проходили служби за масовою участю парафіян. Служителі РПЦ в Україні  неодноразово публічно закликали своїх парафіян ігнорувати норми карантину та відвідувати богослужіння і причащатися.

Водночас, за інформацією від священнослужителів РПЦ в Україні, які мешкають на тимчасово окупованій території Донецької області, Данилов монастир, що є резиденцією московського патріарха Кіріла, 08 квітня 2020 року розіслав циркуляр по всіх російських православних митрополіях та єпархіях із зазначенням утриматися від масових заходів в релігійні свята, у тому числі Великодня.

Підтвердженням тому священнослужителі з окупованих територій надали циркуляр, який надійшов у кінці минулого тижня до Шахтинської єпархії РПЦ. Вони відзначили, що даний циркуляр не надходив до РПЦ в Україні, а був розісланий тільки на території Росії і окупованого Криму.

 

“Керуючись благословенням Святійшого Патріарха, духовенство закликає парафіян до домашньої молитви до зняття обмежень, введених владою. Це стосується в тому числі днів Страсної седмиці і свята Святої Пасхи”, – йдеться в документі.

Закликати до відвідування богослужінь в умовах карантину православних храмів і церков в Україні, і, водночас, на Росії давати вказівки максимально дотримуватися карантину і самоізолюватись…

У Києво-Печерській Лаврі 12 квітня помер архімандрит Нектарій (Коваленко), який відроджував монастир з перших днів його відкриття в 1988 році. 13 квітня надійшло повідомлення про смерть ще одного монаха Києво-Печерської Лаври, де зафіксований спалах коронавірусу. Зазначається, що монах помер у лікарні, однак причини смерті та ім’я померлого не повідомляють.

Така інформація з’явилася на Facebook-сторінці УПЦ.

Депутати-меценати УПЦ МП підтвердили журналістам, що в настоятеля Павла теж діагностували коронавірус.

У Києво-Печерській лаврі на 13 квітня виявлено 63 нових випадки коронавірусу, загальна кількість хворих священнослужителів у монастирі – уже 90. Про це заявив очільник столиці Віталій Кличко.

Лавра за рішенням комісії з надзвичайних ситуацій повністю закривається на карантин, наголосив міський голова Києва.

 

За матеріалами  Коронавірус в Україні

Офіційний інформаційний портал Кабінету Міністрів України