Чому в цьому році на Донбасі «просто нє пєрєстанут стрєлять»

Все дуже просто: Москві не вигідно, щоб на українському Донбасі був мир.

Українська влада неодноразово зверталася і до російських кураторів бойовиків на Донбасі, і до представників самих бойовиків у рамках Мінських переговорів щодо припинення бойових дій та обстрілів. Тепер ще й Євросоюз під час світової пандемії коронавірусу зробив відповідне звернення до всіх сторін конфлікту. Як ми всі бачимо — обстріли тривають!…

Зрозуміло, що самі бойовики не ухвалюють рішень про відкриття чи припинення вогню. Їм дають прямі вказівки з Кремля.

На даний момент, судячи з того, що бойові дії різної інтенсивності тривають, вказівок припинити обстріли з Москви не надходило. Хоча вже не раз так бувало, якщо Кремлю потрібна була «тиша» на Донбасі, то це досягалось після відповідного розпорядження: маріонетки в ЛуганДонії виконували їх беззаперечно.

Українська сторона тільки відповідає на обстріли противника. Це щодня фіксують спостерігачі СММ ОБСЄ та доповідають у своїх щоденних звітах, в яких порушень «режиму тиші» з боку російських найманців зафіксовано в рази більше, ніж вогню у відповідь з боку Збройних Сил України.

Нині, коли весь світ бореться з пандемією коронавірусу, Росія намагається вислизнути з-під економічних санкцій. Для цього використовує чимало різних методів: це й «місії» в європейські країни «військових вірусологів», і піар на «безкоштовній гуманітарці» до США, яку отримали від Китаю та перепродали за спекулятивною ціною в Америку, і ще низка подібних акцій.

Бойові дії на українському Донбасі — одна з таких акцій. Маючи попередній досвід можна припустити, що незабаром Росія на окуповану українську територію днями відрядить чергову «гуманітарну допомогу». Не виключаю, що там буть навіть ліки та медичні засоби захисту. І цю акцію кремлівські пропагандистські медіа рознесуть на весь світ. В той же час російські бойовики продовжуватимуть збройні провокації та обстріли української армії. І це також російські ЗМІ покажуть на широкий загал, але так, як вони це вміють — перекрутивши та спотворивши всі факти. На цій спотвореній картинці більш привабливо, звичайно ж, буде виглядати Москва. Вона одна всім допомагає, навіть непідконтрольним Україні районам Донбасу, а не Київ, який продовжує війну. Причини, через які обстріли не припиняються для європейської та світової спільноти, навіть підтверджені у звітах спостерігачів ОБСЄ, скоріше за все, відійдуть на другий план.

Ще одна причина, чому на Донбасі поки не буде «тиші» — це особисте бажання Путіна завжди мати можливість використати конфлікт як спосіб підняти свій політичний рейтинг. Кремлівський «долгожитєль» завжди підіймав його, користуючись блискучою перемогою «русскава аружія» в невеликій локальній війні проти слабкого противника. Саме тому «градус» ситуації на Донбасі буде завжди підтримуватися високим, поки не будуть внесені зміни в російську конституцію про «вічне» правління самі знаєте кого. Саме для цього цей конфлікт і триває вже сьомий рік, хоча за бажання Росії він міг би закінчитися за кілька днів.

Третя причина: війна під час пандемії — це дуже ефективний спосіб швидко виснажувати економічні ресурси України. Сьогодні нашій країні доводиться одночасно захищатися на кількох фронту: від епідемії, від обстрілів. Це важко та затратно і Росія це чудово розуміє. Тож цілком ймовірно, що Москва публічно задекларує свої «намагання» вплинути на своїх же бойовиків. Але то зовсім не означатиме, що припиняться провокації та обстріли. Нам будуть демонструвати, що бойовики — це нібито представники «незалежних політичних утворень» і Кремль на них не може вплинути. Вкотре буде здійснена спроба чергова легалізації проросійських маріонеток: з’являться заяви про те, що потрібно домовлялися саме з ними.

І четверта причина, чому припинення бойових дій не передбачається. Навесні дуже швидко змінюється картинка театру бойових дій: підіймається «зеленка», підростає трава, вкриваються листям кущі, дерева. Поліпшуються умови, щоб краще замаскуватись і сховатися від противника, змінити позиції та підійти ближче. Саме в цей час на полі бою противники активно здійснюють розвідку плацдарму, «пристрілюють» нові сектори, освоюють нові позиції. Звичайно, що подібні дії провадять обидві  сторони конфлікту.

На жаль, через цілу низку об’єктивних і суб’єктивних причин припинення бойових дій на Донбасі, хоч би й на деякий час, наразі малоймовірне. І навіть Євросоюз, який публічно закликає припинити бойові дії на час пандемії страшної хвороби, на подібний крок Росії вже навіть не сподівається. Москві зовсім не вигідно, щоб на українському Донбасі була тиша.

 

За матеріалами  АрміяInform