Розпочалися масштабні військово-морські навчання Baltops 23

   В Естонії стартували масштабні  військово-морські навчання на Балтійському морі Baltops 23. У них беруть участь понад 30 бойових кораблів НАТО і партнерів Альянсу та близько 3700 морських піхотинців, повідомив командувач військово-морських сил (ВМС) Естонії Юрі Саска.

  Військово-морські сили Естонії планували цей захід з союзниками та партнерами близько трьох років, зазначив головний штаб Сил оборони. За організацію навчань відповідає 6-й флот ВМС США.

  У Baltops 23 беруть участь кораблі союзників і партнерів зі США, Швеції, Польщі, Нідерландів, Італії, Німеччини, Великої Британії, Франції, Данії, Іспанії, Литви, Латвії, Фінляндії та Норвегії.

  Кораблі вийдуть із портів 4 червня, а перші спільні навчання в естонських водах відбудуться 5 червня. Найбільший корабель-учасник – USS Mount Whitney (LCC 20), флагман 6-го флоту США. Під час навчань кораблі швартуватимуться в Таллінні в Мінній гавані, гаванях Ванасадам, Хундіпеа, Беккері-Мееєрус, а також у порту Мууга.

  Щорічні широкомасштабні міжнародні навчання Baltops проводяться починаючи з 1972 року. Їхньою метою є відпрацювання гнучкості країн-учасниць під час проведення сухопутних, повітряних і морських операцій у регіоні Балтійського моря.

НАГАДУЄМО:

Міністр оборони Індонезії озвучив “мирний план”. У МЗС України відповіли